G. Nausėda: Latvijos sprendimas nepirkti elektros iš Astravo – logiškas | KaunoDiena.lt

G. NAUSĖDA: LATVIJOS SPRENDIMAS NEPIRKTI ELEKTROS IŠ ASTRAVO – LOGIŠKAS

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pasveikino Latvijos sprendimą nepirkti elektros iš nesaugia laikomos Astravo atominės elektrinės (AE) – jo teigimu, toks „brolių“ latvių sprendimas yra logiškas.

Jis taip pat pabrėžė, kad latvių sprendimas nepirkti elektros iš Astravo AE turėtų nutiesti kelią į sklandesnį sinchronizacijos su kontinentiniais Europos tinklais procesą.

„Džiaugiuosi kolegų ir mūsų brolių latvių sprendimu, jis yra logiškas ir svarbiausia, aš tikiuosi, kad jis nuties kelius į sklandesnį sinchronizacijos projekto įgyvendinimą“, – žurnalistams Biržuose sakė G. Nausėda.

„Šito aspekto siūlyčiau nepamiršti, nes kol to vieningo sutarimo nebuvo, kilo daug klausimų dėl praktinio sinchronizacijos projekto įgyvendinimo“, – pridūrė jis.

Anot šalies vadovo, Latvijos apsisprendimą nepirkti elektros iš Astavo AE lėmė ir pastarųjų savaičių politiniai įvykiai Baltarusijoje.

„Dabar prisidėjo dar ir politinis aspektas, ir manau, kad suteikti ekonominių dividendų režimui, kuris muša ir persekioja savo žmones, būtų labai sudėtinga demokratiškai valstybei“, – pabrėžė G. Nausėda.

Prezidentas tikisi, kad dabar bus galima grįžti prie diskusijų ir sinchronizavimo projektą galbūt baigti  greičiau nei 2025 metais.

„Galvoju, kad galime grįžti prie ambicingo plano, kurį yra iškėlusi Prezidentūra, kad sinchronizacijos projektą mes galėtume pabandyti įgyvendinti ir greičiau nei iki 2025 metų. Visa tai dar yra įmanoma ir aš dabar dar optimistiškiau žvelgiu į šią perspektyvą“, – kalbėjo G. Nausėda.

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

valio,,baltams!!

valio.musu kraujo broliai-latviai -nushluoste nosis nesantaikos provokatoriams ,,KLASEEEEEE!!

Durniai

jūs durniai...

Alis...

elektros ūkyje neskaidru?...
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS