G. Nausėda: rizikų dėl vakcinacijos proceso yra, A. Dulkio reakcija – teisinga linkme | KaunoDiena.lt

G. NAUSĖDA: RIZIKŲ DĖL VAKCINACIJOS PROCESO YRA, A. DULKIO REAKCIJA – TEISINGA LINKME

  • 3

Prezidentas Gitanas Nausėda sako matantis rizikų dėl vakcinacijos nuo koronaviruso proceso skaidrumo, o pastarosiomis dienomis priimtus sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio sprendimus vadina žingsniais teisinga linkme.

Šalies vadovo teigimu, pastarojo metu skandalai rodo, kad prasidėjus masiniam vakcinavimui būtina aiški tvarka dėl skiepijimo prioritetų ir proceso skaitmenizavimas, siekiant užkirsti galimybę pasinaudoti „tvarkos skylėmis arba tam tikromis interpretacijos galimybėmis“.

„Masinis vakcinavimo procesas dar net neprasidėjo. Jeigu jau turime pirmosiomis savaitėmis štai tokio pobūdžio pažeidimus, kas atsitiks, kuomet prasidės masinis vakcinavimo procesas? Ar turėsime pakankamai aiškius kriterijus, ar turėsime sistemą, kai pereiname nuo aukštesnio prioritetiškumo lygio prie žemesnio“, – ketvirtadienį transliuotame interviu LRT radijui sakė G. Nausėda.

Kas atsitiks, kuomet prasidės masinis vakcinavimo procesas?

„Aš matau, kad sveikatos apsaugos ministras reaguoja, kad priimti tam tikri sprendimai, kurie turėtų užkirsti kelią arba bent jau sumažinti tokių pažeidimų galimybę ateityje, ir tai yra žingsnis teisinga linkme“, – pridūrė prezidentas.

Šalies vadovas taip pat sakė ketinantis su naująja generaline prokurore Nida Grunksiene aptarti „galiojančių teisės aktų taikymą štai tokio pobūdžio pažeidimams“.

A. Dulkys šią savaitę pasirašė kelis įsakymus, kuriais detalizavo vakcinavimo proceso tvarką.

Arūnas Dulkys/Fotobanko nuotr.

Kalbėdamas apie situaciją dėl Nacionalinio visuomenės sveikatos centro, G. Nausėda teigė, kad įstaigoje yra veiklos organizavimo problemų ir reikalingi struktūriniai pertvarkymai, o trintis tarp ministerijos ir įstaigos vadovybės trukdo imtis pokyčių.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

bora

Duokite A.Dulkiui ramiai dirbti. Spaudimas, mobinimas nė vieno darbuotojo darbo rezultatų niekada nepaaukštino ir nepaaukštins. Reikia p a l a i k y m o, o ne ujimooo.

Respiratorius

Dulkėm pavirto pandemijos suvaldymo planas su visais punktais,matomai jo ir nebuvo,kaip ir visada buvo tik akių pridulkinimas.

Anonimas

Stebėtojas...,o kad JIS ir daugiau ką pastebėtų.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS