G. Nausėda: staigi Ukrainos narystė NATO – sunkiai įmanoma, tačiau būtinas veiksmų planas | KaunoDiena.lt

G. NAUSĖDA: STAIGI UKRAINOS NARYSTĖ NATO – SUNKIAI ĮMANOMA, TAČIAU BŪTINAS VEIKSMŲ PLANAS

Staigi Ukrainos narystė NATO yra sunkiai įmanoma, tačiau Kyjivui būtina nubrėžti aiškų kelią į Aljansą, sako prezidentas Gitanas Nausėda.

„Žinoma, būtų labai sunku pasiekti visavertę Ukrainos narystę NATO šios krizės įkarštyje. Tačiau dabar kalbame ne apie visateisę narystę, o apie tvarkaraštį arba aiškų planą“, – antradienį amerikiečių televizijai CNBC sakė šalies vadovas.

Šveicarijoje vykstančiame Davoso pasaulio ekonomikos forume dalyvaujantis G. Nausėda pabrėžė, kad Aljansas turi nustoti kalbėti, kad NATO durys visiems atviros, o ryžtis ir rasti būdų suteikti saugumo garantijas Ukrainai, nors ši ir nepriklauso blokui.

„Tai padaryti nėra taip paprasta, bet manau, kad tai yra vienas iš Vilniuje vyksiančio NATO viršūnių susitikimo tikslų“, – kalbėjo prezidentas.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis praėjusią savaitę pareiškė nesitikintis, jog šią vasarą Vilniuje vyksiančio NATO viršūnių susitikimo metu jo šaliai būtų pasiūlyta pilnavertė narystė Aljanse.

Vis dėlto jis išreiškė lūkestį, kad sąjungininkės pasiųs nuo Rusijos agresijos besiginančiai jo šaliai signalą dėl šios perspektyvos ateityje.

 

 

Gairės: karas Ukrainoje, Ukraina, Gitanas Nausėda, NATO, Davosas
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS