I. Šimonytė: solidarumas ir pasitikėjimas – euroatlantinės šeimos narių stiprybė | KaunoDiena.lt

I. ŠIMONYTĖ: SOLIDARUMAS IR PASITIKĖJIMAS – EUROATLANTINĖS ŠEIMOS NARIŲ STIPRYBĖ

  • 13

NATO išlieka svarbiausiu Europos saugumo garantu, o euroatlantinė sinergija yra svarbiausias žemyno saugumo dėmuo, tvirtina premjerė Ingrida Šimonytė, sekmadienį pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba.

„Demokratijų solidarumas ir tarpusavio pasitikėjimas yra mūsų, euroatlantinės šeimos narių, stiprybė“, – pranešime sakė ji Miuncheno saugumo konferencijos sesijos, skirtos Europos strateginio suvereniteto temai, diskusijoje.

Sesijoje diskutuota apie Europos saugumo stiprinimą, Europos Sąjungos (ES) ekonominį konkurencingumą ir atsparumą, Bendrijos globalaus vaidmens potencialą, bendradarbiavimą tarp demokratijų autoritarinio iššūkio akivaizdoje.

I. Šimonytė pažymėjo, kad ES – ypač sėkmingas taikaus bendrabūvio projektas, paremtas vertybėmis. Nepaisant valstybių skirtingų istorinių patirčių, kultūrų ir institucijų, bendros vertybės leidžia rasti sutarimą veikti vieningai net ir didelių iššūkių laikotarpiu, Rusijai pasikėsinus ne tik į Ukrainos laisvę ir suverenitetą, bet į visos Europos saugumą ir taisyklėmis grįstą pasaulio tvarką.

Visa tai, kas mums sava ir ką mes branginame, Rusija mėgina išnaudoti savo naudai.

Sesijoje akcentuota, kad ES stiprybė globaliu mastu priklausoma nuo jos narių vienybės, aptarta priklausomybių nuo autokratinių režimų mažinimo svarba energetikoje ir kitose srityse, diskutuota apie Rusijos iššūkį žemyno saugumui jos vykdomo karo Ukrainoje kontekste.

„Visa tai, kas mums sava ir ką mes branginame, Rusija mėgina išnaudoti savo naudai. Jie mėgina pasinaudoti mūsų nepriklausomų teismų sistema kvestionuodami sankcijas, dangsto propagandą po mūsų šalyse puoselėjimais žodžio ir spaudos laisvės principais, jie ilgą laiką naudojosi Vakarų švietimo, sveikatos priežiūros pasiekimais savo ir artimųjų gerovei, kaupė turtą žinodami, kad būtent čia akyliausiai saugoma nuosavybės teisė“, – diskusijoje kalbėjo I. Šimonytė.

Ji pažymėjo, kad autokratiniai režimai taip pat bendradarbiauja, prisitaiko ir mokosi, stebi Vakarų atsaką į iššūkius, su kuriais susiduriama, todėl šiuo metu ypač svarbi strateginė kantrybė remiant Ukrainą.

Diskusijoje  taip pat dalyvavo Italijos užsienio reikalų ir tarptautinio bendradarbiavimo ministras Antonio Tajani, Prancūzijos Nacionalinės Asamblėjos narys Benjaminas Haddadas ir Vokietijos Socialdemokratų partijos kopirmininkas Larsas Klingbeilas.

GALERIJA

  • I. Šimonytė: solidarumas ir pasitikėjimas – euroatlantinės šeimos narių stiprybė
  • I. Šimonytė: solidarumas ir pasitikėjimas – euroatlantinės šeimos narių stiprybė
  • I. Šimonytė: solidarumas ir pasitikėjimas – euroatlantinės šeimos narių stiprybė
  • I. Šimonytė: solidarumas ir pasitikėjimas – euroatlantinės šeimos narių stiprybė
Rašyti komentarą
Komentarai (13)

Anonimas

ji jau sprendzia politines problemas o nesusitvarko su priemjieres pareigomis aktyviai iesko vietos kur isitaisyti -nieko nuostabaus pardaveja

Nu griuk

Is juoko,kokia dar euroatlantine seima ,klyniniu ,?

Premjiere

diskutuoja , o tiltai griūna ......... ir tai vadinama "saugumo garantija"
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS