Kandidatas vadovauti Europos Tarybai A. Kubilius prisistato šalių atstovams | KaunoDiena.lt

KANDIDATAS VADOVAUTI EUROPOS TARYBAI A. KUBILIUS PRISISTATO ŠALIŲ ATSTOVAMS

Konservatorius Andrius Kubilius ir dar trys kandidatai vadovauti Europos Tarybai trečiadienį Strasbūre prisistatys šios organizacijos šalių atstovams.

Vadinamojo Europos Tarybos Ministrų Komiteto posėdyje buvęs premjeras, Seimo narys A. Kubilius prisistatys antras po Belgijos užsienio reikalų ministro Didier Reynderso (Didjė Reinderso).

Posėdyje taip pat prisistatys buvusi Graikijos užsienio reikalų ministrė Dora Bakoyannis (Dora Bakojanis) ir Kroatijos užsienio reikalų ministrė Marija Pejčinovič Burič.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija laiške Europos Tarybai rašo, kad A. Kubilius turi „reikšmingos patirties, strateginę politinę viziją ir daugiadimensinį supratimą apie tarptautinius reikalus“.

„Per savo politinę karjerą ponas Kubilius parodė tvirtą įsipareigojimą išlaikyti aukščiausius integralumo ir demokratijos standartus bei pagarbą Europos Tarybos idealams ir bendroms vertybėms“, – teigiama ministro Lino Linkevičiaus pasirašytame laiške.

Ministrų Komitetas susideda iš Europos Tarybos šalių užsienio reikalų ministrų arba juos pavaduojančių diplomatų.

Po savaitės komitetas apsispręs, kurie iš keturių kandidatų bus teikiami Europos Tarybos Parlamentinei Asamblėjai. Balsavimas asamblėjoje numatytas birželio pabaigoje.

Europos Taryba yra nesusijusi su Europos Sąjungos (ES) institucija, jai priklauso ir tokios šalys kaip Turkija ar Serbija. Jos veikloje daugiausia dėmesio skiriama žmogaus teisių situacijai.

Rašyti komentarą
Komentarai (15)

Lambda

Skaitau čia pasireiškusių ,,išminčių" triedaliojimus ir galvoju - kokio lygio šio portalo lankytojai ! Vien tik melas, šmeižtas, įžeidinėjimai... Ir kas įdomiausia - daugelis ,,išminčių" net nesuvokia į kokias pareigas A.Kubilius kandidatuoja. Vieni mano, kad į EP, kiti painioja Europos Tarybą, kurios generaliniu sekretoriumi, tikimės, jis taps, su ES. Kauniečiai, negi jus meras Krabas iš tikrųjų užbūrė ir pavertė neprotaujančiais paklusniais ,,krabų piršteliais"?

M

Tai gal daktara geriau tada koks skirtumas

finisas

tai jau tikrai jaucia gala konservai, kaip ziukes bega is laivo, iesko siltu vieteliu. Jeigu tokie veikejai vadovaus europos institucijos, Europos sajungai galas. Prikakos ir ten, konservu paderme jau tokia, skaldyk ir valdyk. Nego tokie kandidatai ten priimtini
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS