Užsienio reikalų ministerijos teigimu, pagrindinės šio susitikimo temos – Rusijos agresija prieš Ukrainą, karinė parama ir ilgalaikės saugumo garantijos Ukrainai bei įšaldytų Rusijos lėšų panaudojimas, o vienas svarbiausių klausimų – 17-ojo sankcijų Rusijai ir Baltarusijai paketo patvirtinimas.
Kaip skelbė BNS, ES praėjusią savaitę susitarė dėl 17-ojo sankcijų paketo. Naujuoju paketu bus ribojamas Rusijos šešėlinis laivynas, jame numatyta į juodąjį sąrašą įtraukti apie 200 naftos tanklaivių, naudojamų Rusijos naftos eksporto apribojimams apeiti.
Apribojimai taip pat bus taikomi bendrovėms iš tokių šalių kaip Vietnamas, Serbija ir Turkija, kurios kaltinamos padedančios tiekti prekes Rusijos kariuomenei.
Prie beveik 2,4 tūkst. asmenų ir subjektų, kuriems jau uždrausta išduoti vizas ir įšaldytas turtas, sąrašo pridėti dešimtys Rusijos pareigūnų.
Paketu taip pat nustatytos sankcijos Rusijos asmenims dėl kibernetinių atakų, žmogaus teisių pažeidimų ir diversijų Europoje.
Priimdami šį sankcijų paketą ES vadovai reaguoja į Rusijos nenorą sutikti su Jungtinių Valstijų (JAV) remiamomis 30 dienų paliaubomis kare su Ukraina.
Kaip skelbė BNS, ES pareigūnai pripažįsta, kad naujausios sankcijos Maskvai yra gana ribotos, palyginti su ankstesniais paketais, nes ES sunkiau susitarti dėl taikinių.
Pats K. Budrys dar diskutuojant apie 17-ajį sankcijų Rusijai paketą ragino kalbėti ir apie 18-ąjį, į jį įtraukiant energetikos bendroves.
Anot premjero Gintauto Palucko, Lietuva į 18-ą paketą norėtų įtraukti energetikos bendroves, suskystintų dujų eksportą ir daugiau šalies agresorės bankų.
Užsienio reikalų ministrų taryboje taip pat bus aptarta padėtis Artimuosiuose Rytuose, įskaitant humanitarinę krizę Gazos ruože ir ES politiką Sirijos atžvilgiu.
Naujausi komentarai