L. Linkevičius pasiūlė V. Zelenskiui Ukrainos reformų konferenciją rengti Vilniuje | KaunoDiena.lt

L. LINKEVIČIUS PASIŪLĖ V. ZELENSKIUI UKRAINOS REFORMŲ KONFERENCIJĄ RENGTI VILNIUJE

  • 10

Kanadoje viešintis Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius antradienį susitiko su Ukrainos prezidentu Volodymiru Zelenskiu.

Sutarta kitąmet Vilniuje rengti Ukrainos reformų konferencija.

Kaip pranešė ministerija, susitikimas įvyko Toronte vykstančios trečiosios Ukrainos reformų konferencijos paraštėse.

„Ukraina išliks vienas svarbiausių klausimų Lietuvos užsienio politikos darbotvarkėje. Lietuva ir toliau principingai palaikys Ukrainos suverenitetą bei teritorinį vientisumą. Ukrainos pasiekimai įgyvendinant reformas akivaizdūs tarptautinei bendruomenei. Reikia siekti, kad jų rezultatai kuo greičiau taptų juntami ir eiliniams Ukrainos piliečiams“, – pranešime cituojamas ministras.

Teigiama, kad L. Linkevičius su Ukrainos prezidentu aptarė iššūkius, su kuriais Ukraina susiduria įgyvendindama reformas Rusijos agresijos fone neteisėtų Rusijos pasų išdavimo Donbaso gyventojams klausimais.

Taip pat L. Linkevičius Ukrainos prezidentui pasiūlė kitų metų konferenciją surengti Vilniuje. Anot ministerijos, V. Zelenskis parėmė šį pasiūlymą. 

Šią savaitę L. Linkevičius lankosi Toronte, Kanadoje, kur dalyvauja tarptautinėje Ukrainos reformų konferencijoje. Jos tikslas – mobilizuoti tarptautinės bendruomenės politinę paramą Ukrainai įgyvendinant reformas, sustiprinti Ukrainos perspektyvą gilinant integraciją su Europos Sąjunga.

Pirmoji Ukrainos reformų konferencija vyko 2017 metais Londone, 2018 metais – Kopenhagoje.

Rašyti komentarą
Komentarai (10)

D.I.

Buvo jau tų konferencijų dar prie V.J. ir kažkaip netikėtai sė euromaidanas. Vladimirui to nelinkiu.

juokas ima...

gestų supratimo pradžiamokslis vien tik pažvelgus į foto , sako ,pabrėžė ( Zelenskis) -..."aš uždaras,tavęs klausau, nes privalau,bet tu neįdomus" ...O linkevičius savo atvirų delnų gestais tik juokina :-)

cheee

geriau lai maskvon pas savo sebru arabu konferenciju rengt varo...
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS