Lenkijos prezidentas apie G. Nausėdą: į daug dalykų mūsų požiūriai panašūs | KaunoDiena.lt

LENKIJOS PREZIDENTAS APIE G. NAUSĖDĄ: Į DAUG DALYKŲ MŪSŲ POŽIŪRIAI PANAŠŪS

Naująjį Lietuvos prezidentą kitą savaitę Varšuvoje priimsiantis Lenkijos vadovas Andrzejus Duda (Andžejus Duda) sako, kad jį ir Gitaną Nausėdą sieja konservatyvus požiūris į tradicijų laikymąsi, o abi šalis – panašus istorijos palikimas.

G. Nausėdos sprendimą pirmojo vizito atvykti į Lenkiją A. Duda pasveikino kaip draugystės ženklą.

„Kiek žinau, į daug dalykų mūsų požiūriai panašūs – į  tradicijų laikymąsi, kiek žinau, ponas prezidentas yra daugiau konservatyvus politikas, mano požiūris į tai, kas mus supa, irgi labiau konservatyvus. Man labai svarbus krikščionybės pagrindas, nes tai Lenkijos valstybės pagrindas“, – ketvirtadienį transliuotame interviu LRT televizijai sakė A. Duda.

Jis sakė jaučiantis Lietuvos palaikymą Europos Sąjungoje, ir aiškino tai bendra istorija, kai abi šalys ne savo valia priklausė sovietų blokui.

„Išgyvenome tą istorijos tarpsnį ir, deja, dar turime jo palikimo, todėl vieni kitus suprantame, nes yra elementų, kuriuos turime pašalinti, kad mūsų demokratija būtų normali, kad būtume laisvai funkcionuojančios valstybės, tikrai šiuolaikinės valstybės, kad mūsų institucijos būtų vakarietiškos be senųjų klikų, komunistinių laikų palikimo“, – sakė A. Duda.

Pasak Lenkijos prezidento, abi šalys turi kartu veikti kurdamos transporto ir energetikos koridorius, taip pat siekdamos didesnių NATO pajėgų buvimo.

„Geografine prasme esame lyg ir saugumo centras Baltijos šalims,  taip pat ir Lietuvai, stengiamės tai pateisinti ir siekiame, kad sąjungininkų mūsų Europos dalyje būtų kuo daugiau“, – kalbėjo A. Duda.

Penktadienį pareigas pradedantis eiti G. Nausėda vizito į Varšuvą vyks kitą antradienį.

Rašyti komentarą
Komentarai (11)

...

Alguti, lenkai mums - amžina grėsmė.

Algis

Lenkai yra artimi kaimynai ir labai svarbu palaikyti gerus santykius.

bus nelengva

Tuo tarpu Lietuvoje AMBaliniai kontratakuoja: bepaksių "tvarkiečių" vedlys Žemaitaitis KAM vadovu siūlys iš tikro buvusį diplomatą, ambasadorių Estijoje ir artimą AMB bendražygį Juozą Bernatonį. Matyt tą sąlygoja ir "Nota Benes" problemos su "auksiniais šaukštais", ir poreikis pasiekti kritinę nacionalinio saugumo požiūriu informaciją. Nausėdai tikrai bus labai nelengva.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS