Lietuva palaiko ES ryšius su Balkanais, bet ragina neskubinti Bendrijos plėtros | KaunoDiena.lt

LIETUVA PALAIKO ES RYŠIUS SU BALKANAIS, BET RAGINA NESKUBINTI BENDRIJOS PLĖTROS

Lietuva ir dar 11 Europos Sąjungos (ES) šalių siūlo stiprinti Bendrijos ryšius su Vakarų Balkanais, tačiau ragina galimą regiono šalių narystę ES sieti su nuveiktais darbais, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Tokio turinio dokumentą ES šalys Europos Komisijai pateikė sausio pabaigoje, šiai institucijai antradienį rengiantis pristatyti perspektyvas Serbijai ir Juodkalnijai prisijungti prie Bendrijos iki 2025 metų.

Anot L. Linkevičiaus, šiuo metu ES gali pasiūlyti Vakarų Balkanų šalims panaikinti tarptinklinio ryšio mokesčius ar didinti integraciją transporto srityje.

Tačiau ministras teigė, jog Albanijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Juodkalnijos, Makedonijos, Serbijos ir Kosovo narystės ES perspektyva turi būti siejama su vykdomomis reformomis.

„Kadangi Vakarų Balkanai yra dabar dėmesio centre (...), tai dokumente kalbame apie papildomą integraciją, tačiau jokiu būdu ne pagreitintą plėtrą“, – BNS pirmadienį sakė L. Linkevičius.

„Plėtros procesas, tame skaičiuje ir kalbant apie Vakarų Balkanų šalis, turi būti grindžiamas konkrečiomis reformomis, o ne kalendorine data“, – pridūrė jis.

Naujienų agentūra „Reuters“ paskelbė, kad tokio turinio dokumentą be Lietuvos pasirašė Austrija, Čekija, Estija, Vengrija, Airija, Italija, Latvija, Malta, Lenkija, Slovėnija ir Slovakija.

Šios šalys siūlo rengti kasmetinius ES ir Vakarų Balkanų vadovų susitikimus, taip pat leisti šių šalių ministrams posėdžiauti su Bendrijos narėmis aplinkos, sveikatos apsaugos, transporto ar užsienio politikos klausimais.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS