Lietuvos atstovų kariniame parade Maskvoje vėl nebus | KaunoDiena.lt

LIETUVOS ATSTOVŲ KARINIAME PARADE MASKVOJE VĖL NEBUS

  • 4

Joks Lietuvos diplomatinis atstovas šiemet vėl nebus siunčiamas stebėti gegužės 9-osios karinio parado Maskvoje, Rusijai tą dieną minint pergalės Antrajame pasauliniame kare dieną.

„Galiu pasakyti, kad mūsų atstovai tikrai nedalyvaus Rusijos Federacijos rengiamuose kariniuose paraduose“, - BNS trečiadienį sakė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

„Tuo metu, kai vyksta Rusijos karinė agresija prieš Ukrainą, mes nemanome, kad dalyvavimas kariniuose paraduose yra tinkamas būdas parodyti pagarbą, tegu ir karo veteranams“, - pridūrė jis.

Pasak ministro, Lietuvos ambasadorius Maskvoje Remigijus Motuzas pagerbs Antrojo pasaulinio karo aukas gegužės 8 dieną.

Lietuva nedalyvauja stebint gegužės 9-osios paradą Raudonojoje aikštėje nuo 2014 metų, kai Rusija aneksavo Ukrainos Krymo pusiasalį. Pernai Lietuva buvo vienintelė ES valstybė, į tą paradą nenusiuntusi savo atstovo.

Politologas Tomas Janeliūnas Lietuvos sprendimą vadino „simboliniu ir nuosekliu žingsniu“.

„Tai yra tos bendros situacijos su Rusija labai aiškus simbolinis įvertinimas po Krymo aneksijos, po prasidėjusio karo Rytų Ukrainoje, po vis agresyvesnių Rusijos karinių veiksmų šalia Baltijos šalių sienų“, - BNS teigė Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas.

Pasibaigus Antrajam pasauliniam karui Lietuva liko okupuota sovietų. Iki 1952 metų į lagerius ir tremtį išvežta 275 tūkst. šalies piliečių, žuvo per 20 tūkst. rezistentų, jų šeimų narių ir rėmėjų.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Pilauckis pila)

Litwa ačizni moja)

mizantropas

atrodo, kad mes lyg ir aiškinamės, lyg ir teisinamės, kada baigsime tas nesąmones? Reikia apskritai nė žodeliu neužsiminti apie tą prakeiktą Lietuvai dieną gegužės 9, tai diena, kai mes tapome okupuoti, išnaudojami ir žudomi. Mums tai pati baisiausia diena, tokią "šventę" būtina uždrausti visose Baltijos šalyse, tegul ruskiai iš Baltijos šalių vyksta ruskynan atšvęsti savo banditų dieną. Kitos ES šalys savo kailiu nepajuto to, ką išgyveno trys Baltijos valstybės, todėl kas nori, lai švenčia, bet tik ne Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Tai mano nuomonė. Beje, kas prašė mus "išlaisvinti"? o "išlaisvinus", kodėl tie kacapai niekur nepasitraukė, tik čia liko ir dauginosi, kaip blakės.

Jai Maskva pakviestu

atsovauciau tewyne lytwa...
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS