Ministras: Lietuva artimiausiu metu tikisi Švedijos leidimo dėl sinchronizacijos darbų | KaunoDiena.lt

MINISTRAS: LIETUVA ARTIMIAUSIU METU TIKISI ŠVEDIJOS LEIDIMO DĖL SINCHRONIZACIJOS DARBŲ

  • 9

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako, kad Lietuva artimiausiu metu tikisi teigiamo Švedijos Vyriausybės sprendimo dėl leidimo pradėti Baltijos jūros dugno tyrimus, reikalingus Lietuvos-Lenkijos povandeninės elektros jungties „Harmony Link“ projekto darbų pradžiai.

„Tai yra didžiausias ir brangiausiais infrastruktūrinis projektas, įgyvendinant Baltijos valstybių sinchronizaciją su kontinentine Europa. Be Švedijos vyriausybės leidimo tyrimo darbai ir projekto įgyvendinimas nusikeltų. Tokios apimties projektas kaip „Harmony Link“ reikalauja ypač tikslaus terminų laikymosi“, – ministerijos pranešime cituojamas G. Landsbergis.

Jis šį klausimą pirmadienį aptarė su Švedijos kolege Anna Linde.

Ministras pabrėžė, kad šio projekto užbaigimas laiku yra ypač svarbus užtikrinant, kad sinchronizacija būtų įgyvendinta iki numatyto 2025 metų termino.

Už leidimų tyrimo darbams išdavimą atsakingos Švedijos ekonomikos ir inovacijų ministerijos, o galutinį sprendimą priims Švedijos Vyriausybė.

Lietuvos ir Lenkijos elektros perdavimo sistemos operatoriai „Litgrid“ ir PSE 2020 metų balandžio mėnesį kreipėsi į atsakingas Švedijos institucijas dėl leidimo vykdyti jūros dugno tyrimo darbus Švedijos išskirtinėje ekonominėje zonoje.

Leidimą buvo tikimasi gauti 2020 metų rugsėjo pabaigoje.

Rašyti komentarą
Komentarai (9)

to marius

nusivalyk snarglį vatnike

Marius

Nusiskusk barzda snargly, protingesnis nebusi.

Boo

Uždedam pliusą. Landsbergis paminėtas, nuotrauka įdėta.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS