„Prezidentas aptars šią situaciją su premjeru G. Palucku“, – BNS pirmadienį informavo Prezidentūra.
BNS rašė, kad sekmadienį paskelbtas „Laisvės TV“ ir Tiriamosios žurnalistikos centro „Siena“ tyrimas kelia klausimus dėl daugiau nei dešimtmečio senumo G. Palucko verslo, gautų paskolų ir ryšių su verslininku D. Vilčinsku.
Komentuodamas pasirodžiusią informaciją, G. Paluckas sakė, kad tokie tyrimai yra „verslo forma“, tuo metu opozicijos atstovai teigia, jog premjeras negali toliau eiti užimamų pareigų bei ragina prezidentą principingai įvertinti situaciją.
Po šio tyrimo Generalinė prokuratūra pirmadienį pranešė pavedusi Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) atlikti aplinkybių patikslinimą dėl ministro pirmininko anksčiau vystytų verslų ir ryšių su verslo atstovais. STT pranešė, kad atlikusi aplinkybių patikslinimą, nuspręs, ar pradėti ikiteisminį tyrimą.
Paskelbtas tyrimas rodo, kad 2013 metais G. Paluckas įsigijo neseniai įsteigtą bendrovę „Sagerta“ ir jai vadovavo. Ši vystė ežerų dugnų topografijos projektą „MyLakeMap“.
Anot tyrimo, verslas nebuvo sėkmingas, 2013–2017 metais įmonei suteikta 180 tūkst. eurų paskolų, kurios nebuvo grąžintos.
Teigiama, kad paskolas teikė įmonė „Uni Trading“, jai atstovavo D. Vilčinskas, bet nei jis, nei G. Paluckas sakė nežinantys, kas buvo šios bendrovės savininkai.
Anot tyrimo, G. Palucką ir D. Vilčinską siejo ir kiti ryšiai – 2012 metais politikas iš D. Vilčinsko vadovaujamos įmonės „Verslo investicijų projektų centras“ įsigijo 127 kvadratinių metrų naujos statybos apartamentus sostinės Trinapolio gatvėje. Tiek D. Vilčinskas, tiek G. Paluckas tvirtino, kad būstas pirktas už teisėtas lėšas ir gavus banko kreditą.
Be to, 2018 metų vasarą G. Paluckui galutinai pasitraukus iš „Sagertos“ akcininkų ir einant sostinės vicemero pareigas, miesto taryba nutarė už beveik 6 mln. eurų iš su D. Vilčinsku susijusios įmonės „VIPC Vilnius“ visuomenės reikmėms perimti sudegusius Profsąjungų rūmus. Dabar jų vietoje statoma Nacionalinė koncertų salė.
D. Vilčinskas žurnalistams aiškino, kad tais metais jokia forma nebefigūravo „VIPC Vilnius“ valdyme.
Anot tyrimo, raštu pateiktuose komentaruose G. Paluckas ne sykį akcentavo neturėjęs bendrų verslų su D. Vilčinsku. Pats verslininkas sako, kad žinomas politikas yra jo šeimos draugas.
Kaip rašė BNS, ikiteisminį tyrimą dėl galimo kreditinio sukčiavimo, gavusi informaciją apie premjerui iš dalies priklausančią įmonę „Garnis“, anksčiau pradėjo Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba (FNTT), į tyrimą įtraukta ir STT.
Pasak tarnybos, šioje ikiteisminio tyrimo stadijoje įtarimai niekam nepareikšti, ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Europos prokuratūra.
(be temos)
(be temos)
(be temos)