Pačios VSD rekomendacijos G. Paluckas nekomentavo.
„Tas, kas neatitinka tų standartų, tas ir nedirbs su slapta informacija. Užteks Seimo narių, kurie tuos standartus atitinka ir dirbs su ta informacija“, – žurnalistams penktadienį sakė ministras pirmininkas.
„Na, bet su pačia pažyma aš nesu susipažinęs, todėl negaliu komentuoti aplinkybių, kurios VSD pasirodė svarbios, neduodant tokio leidimo“, – pridūrė jis.
VSD nekomentuoja, kodėl yra prieš leidimo išdavimą D. Bradauskui, o pats anksčiau Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) vadovavęs parlamentaras teigia, jog tai susiję su praeities įvykiais.
BNS rašė, kad D. Bradauskas VMI vadovo posto 2017 metais neteko dėl savo pokalbių su tuometiniu koncerno „MG Baltic“ (dabar – „MG grupė“) viceprezidentu Raimondu Kurlianskiu.
Prieš R. Kurlianskį buvo taikomos kriminalinės žvalgybos priemonės korupcijos byloje, taigi, jam bendraujant su D. Bradausku buvo fiksuoti ir pastarojo pasisakymai.
D. Bradauskas „MG Baltic“ atstovui tvirtino turintis normalius santykius su konservatoriais, liberalais ir socialdemokratais, o „darbiečius“ bei „tvarkiečius“ jis teigė paėmęs „už konkolų“.
Pokalbius įvertinusi Finansų ministerijos komisija nustatė, kad D. Bradauskas savo veiksmais menkino VMI autoritetą, diskreditavo valstybės tarnautojo vardą, sukūrė išskirtines sąlygas konkrečiam mokesčių mokėtojui.
D. Bradauskui leidimo dirbti su slapta informacija reikėjo, nes jis šioje kadencijoje priklauso Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisijai.
Šios komisijos nariams, pagal Seimo pirmininko potvarkį, reikia leidimo susipažinti su įslaptinta informacija.
BNS rašė, kad anksčiau, atsižvelgęs į VSD rekomendaciją, Seimo pirmininkas neišdavė leidimo dirbti su slapta informacija ir „Nemuno aušros“ lyderiui Remigijui Žemaitaičiui.
Naujausi komentarai