Premjero atstovas Justinas Argustas sako sveikinantis Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) sprendimą pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Gintauto Palucko dešimtmečio senumo verslo, gautų paskolų ir ryšių su verslininku Darijumi Vilčinsku.
„Gerai, kad tyrimo imasi profesionalai, sveikintinas toks žingsnis. Viešojoje erdvėje paskleista pramanų, prielaidų, tikrai gerai, kad atsakinga institucija patikrins, kas yra faktai, o kas buvo nepagrįsti samprotavimai“, – BNS trečiadienį sakė premjero atstovas.
„Neabejojame, kad tyrimas objektyviai atsakys ir pasibaigs diskusijos apie tai, kas yra paskleista, nes ne antraštės ir spėliones tarnyba įvertins, o realius faktus. (...) Aiškumo ir teisinio skaidrumo niekada nebus per daug, palūkėkime“, – teigė jis.
Ne antraštės ir spėliones tarnyba įvertins, o realius faktus.
Kaip skelbė BNS, po naujausio žurnalistinio tyrimo STT trečiadienį pranešė pradėjusi ikiteisminį tyrimą.
Šią savaitę aplinkybių šiais klausimais patikslinimą pradėjusi vykdyti tarnyba pabrėžia, jog ikiteisminis tyrimas pradėtas, nes įvertinti paskelbtos informacijos nepakaks dešimties dienų. Toks terminas įstatymuose yra numatytas aplinkybių patikslinimams.
STT atstovė Renata Keblienė BNS sakė, kad ikiteisminis tyrimas pradėtas pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį, numatantį atsakomybę už piktnaudžiavimą.
Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamentas.
Už piktnaudžiavimą pagal Baudžiamąjį kodeksą atsako „valstybės tarnautojas ar jam prilygintas asmuo, piktnaudžiavęs tarnybine padėtimi arba viršijęs įgaliojimus, jeigu dėl to didelės žalos patyrė valstybė, Europos Sąjunga, tarptautinė viešoji organizacija, juridinis ar fizinis asmuo“.
Praėjusios savaitės pabaigoje „Laisvės TV“ ir Tiriamosios žurnalistikos centras „Siena“ paskelbė tyrimą, kuris rodo, kad 2013 metais G. Paluckas įsigijo neseniai įsteigtą bendrovę „Sagerta“ ir jai vadovavo. Ši vystė ežerų dugnų topografijos projektą „MyLakeMap“. Verslas nebuvo sėkmingas, po kelerių metų jis bankrutavo, tačiau 2013–2017 metais įmonei suteikta 180 tūkst. eurų paskolų, kurios nebuvo grąžintos.
Teigiama, kad paskolas teikė „Sagertos“ bendraakcininke buvusi įmonė „Uni Trading“, tačiau kam ji priklausė ir kas ją valdė, nustatyti nepavyko. To tvirtino nežiną nei G. Paluckas, nei D. Vilčinskas, nors pastarasis atstovavo „Uni Trading“ interesams.
Tyrime taip pat keliami klausimai dėl G. Palucko 2012 metais iš D. Vilčinsko vadovaujamos įmonės „Verslo investicijų projektų centras“ įsigyto brangaus būsto Vilniuje, dėl galimo interesų konflikto sostinės savivaldybei sprendžiant visuomenės reikmėms iš su D. Vilčinsku susijusios įmonės „VIPC Vilnius“ išpirkti sudegusius Profsąjungų rūmus. Dabar jų vietoje statoma Nacionalinė koncertų salė.
G. Paluckas teigia butą įsigijęs iš anksčiau turėto turto realizavimo, fizinių asmenų ir bankų paskolų, o D. Vilčinskas pabrėžia iš sprendimo išpirkti Profsąjungų rūmus neturėjęs jokios naudos, nes tuo metu nebeturėjo nieko bendro su „VIPC Vilnius“.
G. Paluckas ir D. Vilčinskas yra ilgamečiai šeimos draugai.
BNS rašė, kad Europos prokuratūra ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) taip pat vykdo ikiteisminį tyrimą dėl galimo kreditinio sukčiavimo, jis pradėtas „Laisvės TV“ ir „Sienai“ pranešus apie premjero įmonei „Garnis“ suteiktą lengvatinę paskolą iš nacionalinio plėtros banko ILTE.
„Garnio“ apskaitą tyrusi Valstybinė mokesčių inspekcija trečiadienį BNS informavo baigusi tyrimą ir pažeidimų nenustačiusi.
Premjero elgesį tiria ir Vyriausioji tarnybinės etikos komisija. Ji nagrinėja, ar G. Paluckas tinkamai derino viešuosius ir privačius interesus, kai priiminėjo su ILTE susijusius sprendimus, nepaisant gautos paskolos.
Pats ministras pirmininkas atmeta daręs ką nors neteisėto, žurnalistinius tyrimus vadina nepagrįstais kaltinimais ir sako laukiantis tarnybų tyrimų išvadų.
Naujausi komentarai