Partijų reitingai: „valstiečiai“ užleido lyderio pozicijas konservatoriams | KaunoDiena.lt

PARTIJŲ REITINGAI: „VALSTIEČIAI“ UŽLEIDO LYDERIO POZICIJAS KONSERVATORIAMS

Valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) partijų reitingų lentelėje spalį prarado daugiau kaip tris punktus ir užleido lyderio pozicijas opozicinei Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams (TS-LKD).

Už „valstiečius“ spalį žadėjo balsuoti 11,1 proc., o už konservatorius – 15,6 proc. apklaustųjų (rugsėjį – atitinkamai 14,6 ir 14,4 proc.), rodo „Lietuvos ryto“ šeštadienį skelbiama „Vilmorus“ apklausa.

Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ vadovas Vladas Gaidys BNS sakė, kad tai prasčiausias LVŽS rezultatas nuo 2016 metų. Anot jo, nuo apsisprendusių už ką balsuoti gyventojų, „valstiečius“ spalį žadėjo rinktis 19 proc., o konservatorius – 26,7 proc. apklausos dalyvių.

„Konservatorius spalį rinkosi daugiau nei ketvirtadalis balsuojančių gyventojų, tačiau šiemet tai nėra aukščiausias šios partijos rezultatas. Dar geresnį rodiklį konservatoriai buvo pasiekę prieš prezidento rinkimus, kuriuose dalyvavo jų iškelta Ingrida Šimonytė“, – BNS teigė V. Gaidys.

Trečioje vietoje spalį yra Socialdemokratų partija (6,8 proc. apklaustųjų), ketvirta – Darbo partija (5,4 proc.), penkta – „Tvarka ir teisingumas“ (4,8 proc.). Toliau rikiuojasi Liberalų sąjūdis (4,6 proc.), Socialdemokratų darbo partija (3,3 proc.),  Centro partija (2,7 proc.), Laisvės partija (2,2 proc.) ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (1,8 proc.).

Beveik ketvirtadalis – 24,3 proc. – apklaustųjų teigė nežinantys, už ką balsuoti, 12,5 proc. respondentų tvirtino, kad išvis nebalsuotų.

Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras „Vilmorus“ spalio 4–13 dienomis apklausė 1020 žmonių.

Rašyti komentarą
Komentarai (71)

Anonimas

Apsaugok viespatie nuo konservatoriu, ju issityciojimo is zmoniu 2008 m, Lansbergiu turtu ir t.t.

...

Per tuos Gabriuko 'reitingus' Austėjos darželiai dūmais pereis - negi mokėsit jai pinigus už tai kad ji jūsų vaikučius konservuotais zombiais verčia?

Pagal Gaidžio reitingus - pirmi!

TIE žalieji chunveibinai neužleidžia savo pozicijų savo nepraustaburniškoms sapalionėms. Matyt, juos kas nors dosniai pamaitina, kad tokie "darbingi"?..
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS