„Iškart be didelių įžangų pasakysiu, kad ruošiame mes įstatymo projektą, kuris vadinasi Veikimo prieš Lietuvą prevencijos įstatymas“, – penktadienį Žinių radijui sakė politikas.
„Jis bus susietas ir su pataisomis, siūlomomis Baudžiamojo kodekso 118 straipsniui, būtent veikimo prieš valstybę, kuris yra surėdytas senokai, matyt, buvo adekvatus ankstesnėms realijom, bet akivaizdu, kad reikia sprendimų (...), kad su atvirai priešiškais valstybei elementais mūsų teisinė sistema būtų labiau pasiruošusi kovoti“, – pažymėjo L. Kasčiūnas.
Pasak jo, minėtą įstatymo projektą planuojama pristatyti birželį, tariamasi su teisininkais ir šiuo klausimu tikimasi ne tik geros diskusijos, bet ir po jos priimtų „tvirtų sprendimų“.
Kaip rašė BNS, Baltarusijoje apsilankęs buvęs kandidatas į šalies vadovus E. Vaitkus Minske pareiškė Lietuvos prezidentą Gitaną Nausėdą esant išrinktu neteisėtai, taip pat teigė, kad Lietuva eina lietuvių ir valstybingumo naikinimo keliu.
Šias jo mintis publikavo Baltarusijos naujienų agentūra „Belta“, įvairūs naujienų portalai. Anot jų, E. Vaitkus susitiko su partijos „BelajaRus“ vadovu, surengė spaudos konferenciją.
Po šios kelionės policija ketvirtadienį pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl padėjimo kitai valstybei veikti prieš Lietuvą, kurį E. Vaitkus atsisakė komentuoti. Jo advokatas Mažvydas Misiūnas BNS teigė, kad E. Vaitkaus kelionės tikslas buvo grąžinti „normalų bendradarbiavimą“, dialogą tarp abiejų valstybių ir jų žmonių.
Baudžiamojo kodekso 118 straipsnis juridiniams ir fiziniams asmenimis numato atsakomybę už padėjimą kitai valstybei ar jos organizacijai veikti prieš Lietuvos konstitucinę santvarką, suverenitetą, teritorijos vientisumą, gynybos ar ekonomikos galią.
Už tai numatomas laisvės atėmimas nuo dvejų iki septynerių, o pasinaudojus ekstremaliąja situacija, nepaprastąja padėtimi ar mobilizacija – nuo trejų iki dešimties metų, taip pat įtvirtintos atleidimo nuo tokios baudžiamosios atsakomybės sąlygos.
(be temos)
(be temos)
(be temos)