Prezidentas: S. Kairio baldų pirkimo situacija neturi kartotis | KaunoDiena.lt

PREZIDENTAS: S. KAIRIO BALDŲ PIRKIMO SITUACIJA NETURI KARTOTIS

Prezidentas Gitanas Nausėda kritikuoja kultūros ministro kabineto baldų pirkimą sakydamas, kad tokios situacijos neturi kartotis.

Prezidentūros komentare BNS teigiama, kad neracionalūs viešieji pirkimai yra „vienas iš valstybės lėšų švaistymo būdų“, o jie turėtų būti atliekami ne tik laikantis procedūrų, orientuojantis į kuo geriausią rezultatą, bet ir „nuo pat pradžių nekelti abejonių dėl poreikio pagrįstumo ir skaidrumo“.

„Prezidento įsitikinimu, tokios situacijos, kokia susiklostė dėl Kultūros ministerijos atlikto ministro kabineto baldų pirkimų, neturi kartotis“, – teigiama komentare.

Prezidentūros teigimu, pirkimų centralizavimas mažina prielaidas korupcijai, gerina pirkimų kokybę ir didina pirkimų sistemos efektyvumą. Todėl, pasak prezidento institucijos, Vyriausybė, remiantis nauja Viešųjų pirkimų įstatymo redakcija, turi nuspręsti, kokiu mastu ir kaip bus centralizuojami centrinės valdžios įstaigų pirkimai, kad būtų pasiekti viešųjų pirkimų efektyvumo, kokybės ir skaidrumo tikslai.

LNK televizija sekmadienį pranešė apie Kultūros ministerijos sprendimą už 11 tūkst. eurų atnaujinti ministro S. Kairio kabineto baldus. Tuo metu naujienų portalas 15min.lt informavo, kad baldus ministerija pirko iš ministro bendrapartiečio Liberalų sąjūdžio atstovo Kęstučio Tautvaišo įmonė „Joniškio baldai“.

Ministerija informavo, kad baldai pirkti laikantis Viešųjų pirkimų įstatymo reikalavimų, procedūrose dalyvavo kelios įmonės, o minėta įmonė apklausta, nes baldus ministerijai gamino dar 2013 metais – jos pasiūlymas pripažintas ekonomiškai naudingiausiu pagal mažiausią kainą.

Ministerija pažadėjo kreiptis į Viešųjų pirkimų tarnybą, kad ši įvertintu, ar pirkimas atliktas tinkamai. Taip pat pažymima, kad suma už baldų įsigijimą atitinka rinkos kainas, tiek vertinant konkurencinius pasiūlymus, tiek žiūrint panašius užsakymus viešųjų pirkimų informacinėse sistemose.

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

DD

Totalus nukvakimas... Toks jausmas, kad nėra tikrų problemų, todėl pradedama ieškot "šiknoj musyčių". Baldai už 11 tūkst. - tikrai tokio svarbumo problema, kad reikia Prezidentui dalyvauti? Skandalas? Būtų juokinga, jei nebūtų liūdna... Čia jau virsta anekdotu - kuo mažesnės sumos, tuo didesnis skandalas. Lygioj vietoj.

ech..

Blogiausia yra tai, kad 6itas "ministras"apskritai nelabai apie kult8r1 nutuokia, o pagrindinis darbas yra pagyvent kažkiek laiko prabangoje..

Tomas

Neturi kartotis, bet kartojasi! Ar ne ta pati partija? Ar šitas ministras kažkoks naujokas, kad pabarti užtenka? Pirmą kartą prie valstybinio stalo prisėdo? Pagaliau reiktų griežtesnių veiksmų - tegul susimoka už tuos baldus!
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS