Pasak šalies vadovo, kitaip nei buvusios premjerės Ingridos Šimonytės kadencijos metu, jam nereikia susidurti su „nuolatiniais išsidirbinėjimais“.
„Mėgaujuosi darbu su juo (G. Palucku – ELTA), nes mes tikrai turime nuolatinį kontaktą. Skirtingai nuo ankstesnės Vyriausybės – nėra tų nuolatinių išsidirbinėjimų, kuriuos aš patyriau per pastaruosius keletą metų“, – interviu TV3 televizijai sakė G. Nausėda.
Skirtingai nuo ankstesnės Vyriausybės – nėra tų nuolatinių išsidirbinėjimų, kuriuos aš patyriau per pastaruosius keletą metų.
„Taip, kai kuriais klausimais mes nesutariame, galbūt kai kuriais klausimais aš turiu kitokį požiūrį. Bet tai netrukdo mums dirbti ranka rankon, nes aš manau, kad šiuo metu, ypatingai sudėtingu geopolitiniu metu – jeigu tik yra bent menkiausia galimybė išvengti konfliktų tarp valdžios institucijų, reikia tai daryti“, – pažymėjo prezidentas.
G. Palucko Vyriausybė pradėjo darbą praėjusių metų gruodį.
ELTA primena, kad praėjusios Vyriausybės kadencijos metu, Ministrų kabinetui vadovaujant konservatorei Ingridai Šimonytei, tarp valdančiųjų ir Prezidentūros netrūko įtampų ir ginčų. Vienas jų – dėl atstovavimo Lietuvai Europos Vadovų Taryboje (EVT). Nusistovėjusia tvarka nepatenkinti konservatoriai ragino sudaryti galimybę Lietuvą šiame europiniame formate atstovauti ir Vyriausybės vadovui – priklausomai nuo Europos Sąjungos (ES) viršūnių aptarinėjamų temų. Tačiau prezidentas šias iniciatyvas vadino netoleruotinomis ir nepriimtinomis.
Taip pat netrūko įtampų tarp prezidento ir buvusio Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų lyderio, tuometinio užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio – ginčytasi ir dėl vidaus politikos klausimų, ir dėl diplomatų skyrimo tvarkos. Galiausiai šalies vadovas nepritarė galimybei, kad darbą Vyriausybėje baigęs G. Landsbergis būtų pasiūlytas kaip kandidatas į eurokomisarus. Į šias pareigas buvo paskirtas europarlamente dirbęs Andrius Kubilius.
Apie santykius su konservatoriais šalies vadovas pasakoja ir Laimos Lavaste biografinėje knygoje „Prezidentas Gitanas Nausėda: iš arti“. Knygoje jis tikino, kad sprendimas neiti į 2019 m. prezidento rinkimus su konservatoriais – vienas teisingiausių ne tik politinės taktikos, bet ir moralinio pasirinkimo prasme.
(be temos)