Tai žurnalistams po susitikimo sakė prezidentės patarėjas vidaus politikos klausimais Mindaugas Lingė.
„Principingo Seimo požiūrio reikia Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos atžvilgiu. Parlamentas turi visus įrankius depolitizuoti šios komisijos darbą ir atstatyti jos reputaciją visuomenės akyse“, - teigė M.Lingė.
V.Pranckietis savo ruožtu teigė, kad šio klausimo bus imtasi pavasarį.
„Visos komisijos turėtų būti politiškai nesusijusios, o kaip keisti įstatymą, tai dar turbūt reikės diskutuoti, nes tai nėra pirmos būtinybės šiuo metu sprendimo (klausimas)“, - sakė parlamento pirmininkas.
VTEK sudaro 5 nariai, skiriami penkerių metų kadencijai. Po vieną kandidatą į VTEK narius Seimui teikia prezidentas, Seimo pirmininkas, premjeras, Teisėjų taryba ir Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas. Seimo pirmininkas VTEK nariu teikia skirti vieną iš Seimo frakcijų siūlomų kandidatų, premjeras – vieną iš Vyriausybės siūlomų kandidatų, Teisėjų taryba – vieną iš Lietuvos teisininkų draugijos siūlomų kandidatų, Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas – vieną iš šios asociacijos tarybos siūlomų kandidatų.
Prezidentė Dalia Grybauskaitė kritikavo VTEK ir šiemet birželį Seime skaitydama metinį pranešimą. Šalies vadovė tąkart tėigė, jog apsivalymas nuo korupcijos būtų greitesnis, jei, pavyzdžiui, „Vyriausioji tarnybinės etikos komisija taptų politinės sistemos moralės sergėtoja, o ne susitepusių balintoja“.
VTEK vadovas Romas Valentukevičius atsakydamas į šią kritiką teigė, jog VTEK vykdo plačią prevencinę veiklą, „komisija tikrai yra nepolitizuota, mums visiškai tas pats tie partiniai reikalai“.
Naujausi komentarai