Prezidentė vyksta į Jungtinių Tautų savaitę Niujorke | KaunoDiena.lt

PREZIDENTĖ VYKSTA Į JUNGTINIŲ TAUTŲ SAVAITĘ NIUJORKE

  • 1

Prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį išvyksta į Jungtinių Tautų savaitę Niujorke, kur diskutuos apie iššūkius tarptautinei diplomatijai ir perduos velioniui senatoriui Johnui McCainui (Džonui Makeinui) skirtą Lietuvos valstybės apdovanojimą.

Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje prezidentė žada kalbėti apie tai, kaip užtikrinti, kad Jungtinės Tautos ir toliau galėtų atlikti organizacijai iškeltą uždavinį užtikrinti taiką pasaulyje.

Tiesiogiai neminėdama Jungtinių Valstijų ar kitų valstybių, D. Grybauskaitė interviu LRT radijui sakė, kad šiuo metu atsiranda šalių, kurios „nemano, kad daugiašalė diplomatija yra reikšminga ir mėgina save izoliuoti“.

Vizito JAV metu D. Grybauskaitė taip dalyvaus renginyje apie moterų teises ir velionio senatoriaus J. McCaino žmonai perduos Vytauto Didžiojo ordino Komandoro didįjį kryžių. Šis apdovanojimą D. Grybauskaitė senatoriui skyrė šiemet Valstybės – Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos išvakarėse. Anot prezidentės, J. McCainas buvo Lietuvos draugas ir svariai prisidėjo prie šalies saugumo užtikrinimo.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Alis Petkus...

Smagu...

SUSIJUSIOS NAUJIENOS