Prezidentūra laukia, kol URM pasiūlys kandidatą į ambasadorius prie ES | KaunoDiena.lt

PREZIDENTŪRA LAUKIA, KOL URM PASIŪLYS KANDIDATĄ Į AMBASADORIUS PRIE ES

Prezidento Gitano Nausėdos vyriausioji patarėja Asta Skaisgirytė sako, kad Prezidentūra laukia, kol Užsienio reikalų ministerija pasiūlys kandidatūrą, galinčią užimti ambasadoriaus vietą Europos Sąjungoje.

„Labai gaila, kad iki šiol neatėjo teikimas dėl būsimo ambasadoriaus Europos Sąjungoje, Briuselyje, kur vakancija yra nuo praėjusios vasaros. Kadangi prezidento siūlyta kandidatūra konservatorių partijai netiko, prezidentas laukia jų kandidato, o jo vis nėra. Tai blogai Lietuvai“, – LRT radijui ketvirtadienį sakė A. Skaisgirytė.

Ambasadorių skyrimo procesas į diplomatines atstovybes Lietuvai strategiškai svarbiose valstybėse užsitęsė ir virto savotiška politine diskusija tarp Prezidentūros ir Vyriausybės. Tačiau vasario pradžioje sytarimą dėl kelių kandidatūrų, tarp kurių ambasadoriaus pozicija JAV, pavyko pasiekti.

„Kai tik bus gautas agremanas iš JAV, Vyriausybė galės priimti nutarimą, ir prezidentas galės paskirti ambasadorių“, – teigė patarėja, pažymėdama, kad vis dar nepaskirtų ambasadorių yra daugiau.

Kadangi prezidento siūlyta kandidatūra konservatorių partijai netiko, prezidentas laukia jų kandidato, o jo vis nėra. Tai blogai Lietuvai.

„Prieš kurį laiką trys kandidatūros buvo suderintos ir procesas prasidėjo, tačiau vakancijų, ambasadorių pozicijų yra daug daugiau, bene dar septynios. Prezidentas laukia užsienio reikalų ministro teikimo į šias pozicijas“, – teigė A. Skaisgirytė.

Vasario pradžioje užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Seimo Užsienio reikalų komitetui pristatė keturis kandidatus į ambasadas užsienyje. Ministras tuomet patvirtino, kad tarp pateiktų kandidatų nėra Vygando Jankūno, kuris buvo viešojoje erdvėje minimas kaip prezidento siūlomas kandidatas Lietuvai atstovauti Europos Sąjungoje.

URM patikslino S. Skaisgirytės pateiktą informaciją

Visgi prezidento patarėjos pasisakymą Užsienio reikalų ministerija patikslino. Pasak jos, prezidentui buvo pateiktos e 3, o 4 kandidatūros. Šiuo metu, informavo ministerija, dėl 7 ambasadorių skyrimo vyksta vidinė URM atranka.

„URK bei prezidentui pateiktos 4 kandidatūros. Dar dėl 7 ambasadorių skyrimo šiuo vyksta vidinė URM atranka“, – patikslino užsienio reikalų ministro atstovė spaudai Vytautė Šmaižytė.

ELTA primena, kad vasario pradžioje užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Seimo Užsienio reikalų komitetui (URK) pristatė keturis kandidatus į ambasadas užsienyje. Ministras tuomet patvirtino, kad tarp pateiktų kandidatų nėra Vygando Jankūno, kuris buvo viešojoje erdvėje minimas kaip prezidento siūlomas kandidatas Lietuvai atstovauti Europos Sąjungoje.

Eltos šaltinių žiniomis, URM prezidentui yra siūliusi ambasadoriaus kandidatūrą į ES, tačiau ji pritarimo nesulaukė.

Procesas užsitęsė ir virto politine diskusija

Ambasadorių skyrimo procesas į JAV, ES ir kitas Lietuvai svarbias atstovybes užsitęsė kone pusmetį.

Visgi daugiausiai dėmesio susilaukė tai, kad buvę ministrai Linas Linkevičius ir Raimundas Karoblis nebuvo paskirti į ambasadas JAV ir Europos Sąjungoje. Prezidentas Gitanas Nausėda tokį sprendimą argumentavo, esą buvusiems Sauliaus Skvernelio Vyriausybės ministrams būtinas „politinis atšalimas“.

Savo ruožtu užsienio reikalų ministras G. Landsbergis kritiškai įvertino G. Nausėdos išsakytus argumentus dėl „politinio atšalimo“.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS