Prezidentūra: nebūtinai 10 tūkst. nelegalių migrantų per dieną yra lubos | KaunoDiena.lt

PREZIDENTŪRA: NEBŪTINAI 10 TŪKST. NELEGALIŲ MIGRANTŲ PER DIENĄ YRA LUBOS

Prezidentūra tvirtina, kad per dieną 10 tūkst. nelegalių migrantų, kertančių Lietuvos ir Baltarusijos sieną, nebūtinai yra juodžiausias scenarijus, kuris gali ištikti valstybę.

Šalies vadovo vyriausiosios patarėjos Astos Skaisgirytės teigimu, dar ne tokie seni migrantų krizės Europoje pavyzdžiai rodo, kad galima kalbėti ir apie kur kas aukštesnes lubas, nei pirmadienį įvardino vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, pristatydama tris nelegalios migracijos iš Baltarusijos scenarijus. 

„Lubos turbūt yra ir dar aukščiau, nes, jeigu prisimintume migrantų krizę, kuri buvo ištikusi Europos Sąjungą apie 2015–2016 metus, kai migrantai masiškai plūdo iš Šiaurės Afrikos ir Artimųjų Rytų, tuomet šalys priiminėdavo ir daugiau nei po 10 tūkst. per dieną. Tokia situacija, bent jau teoriškai, yra įmanoma“, – antradienį „Žinių radijui“ sakė A. Skaisgirytė, pažymėdama, kad svarbu pasiruošti visiems galimiems scenarijams.

Nori geriausio, tai ruoškis blogiausiam. Labai gerai, kad vidaus reikalų ministrė modeliuoja įvairias situacijas ir reikia tam būti pasiruošus, net jei tikrovėje tas modelis ir neįvyks.

„Nori geriausio, tai ruoškis blogiausiam. Labai gerai, kad vidaus reikalų ministrė modeliuoja įvairias situacijas ir reikia tam būti pasiruošus, net jei tikrovėje tas modelis ir neįvyks“, – sakė ji.

Po pirmadienį vykusios Valstybės gynimo tarybos (VGT) ministrė A. Bilotaitė pristatė tris migrantų srautų valdymo scenarijus, kuriuose pažymėta, kad Lietuvą gali pasiekti nuo 500 iki 10000 pabėgėlių per parą.

Pritaria tvoros su Baltarusija idėjai

Kartu prezidento patarėja užsiminė palankiai vertinanti idėją pasienyje su Baltarusija statyti tvorą. Apie būtinybę pasienyje su Baltarusija statyti fizinį barjerą diskutuojama jau kelinta savaitė.

„Kažkoks fizinis ženklas, kad čia yra tvora, turbūt yra reikalingas, kai kalbame apie išorinę Europos Sąjungos sieną. Tokių tvorų mes neįsivaizduojame, kad gali būti tarp ES šalių. Pavyzdžiui, su Latvija ir Lenkija, kadangi tai mūsų vidaus rinka, yra bendra Šengeno erdvė. Tačiau su išore... Taip, kaip, kad yra fizinis ženklas mūsų pasienyje su Rusija, taip jis galėtų būti ir su Baltarusija“, – sakė A. Skaisgirytė.

Rašyti komentarą
Komentarai (7)

Vardas

Kam tie burbulų pūtimai. Bus po ~ 20-30 "pabėgėlių" per dieną. Viskas. Tuščios kalbos. Kam kelti įtampą ir vaidinti, kad "labai dirbam".

Leiskite paklausti

Ką veikia durnelis Tapinas? Galėtų gi organizuoti susikibėlius rankomis ir pasitikti tuos atbėgėlius, pagirdyti, pamaitinti ir savo namuose apgyvendinti bei išlaikyti, neužkraudami tos naštos visai Lietuvai.

kas ta tvora

Jei susirinks 10000 pabėgėlių vienoje vietoje, tai ta tvora neišlaikys. Čia reikia panašios kaip Š.Korėjoje, per kurią praeina vienetai netgi labai motyvuotų pabėgėlių.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS