Robertas Kaunas susitiks su Lenkijos gynybos ministru: aptars poligono Kapčiamiestyje klausimą Pereiti į pagrindinį turinį

Robertas Kaunas susitiks su Lenkijos gynybos ministru: aptars poligono Kapčiamiestyje klausimą

2026-01-16 06:42
BNS inf.

Krašto apsaugos ministras Robertas Kaunas Varšuvoje susitiks su Lenkijos gynybos ministru Wladyslawu Kosiniaku-Kamyszu (Vladislavu Kosiniaku-Kamišu), aptars poligono Kapčiamiestyje klausimą, regioninio saugumo situaciją.

Robertas Kaunas
Robertas Kaunas / P. Peleckio/BNS nuotr.

Susitikimo metu ministrai taip pat kalbėsis apie Baltijos gynybos linijos ir Rytų skydo iniciatyvos klausimus NATO ir ES darbotvarkę, paramą Ukrainai.

Vizito metu R. Kaunas dar susitiks su Lenkijos nacionalinės gynybos komiteto pirmininku Andrzeju Grzybu (Andžeju Gžibu) ir lankysis ginkluotės gamykloje „Mesko“, kurioje gaminamos trumpojo nuotolio oro gynybos sistemos „Piorun“.

Anot Krašto apsaugos ministerijos, Lietuvos ir Lenkijos santykiai pastaraisiais metais ypač stiprėjo saugumo ir gynybos srityse, atliepiant augančius regioninius iššūkius.

Abi šalys aktyviai bendradarbiauja NATO ir ES rėmuose, siekdamos stiprinti rytinį Aljanso flangą – nuo bendrų karinių pratybų iki infrastruktūros projektų, tokių kaip siūloma gynybos linija prie ES sienos su Rusija ir Baltarusija.

Taip pat Lietuva kartu su Lenkija, Estija ir Norvegija vykdo lenkiškų VSHORAD (angl. Very Short Range Air Defence System) „Piorun“ įsigijimą.

Nuo 2006 metų Lenkijos kariai itin aktyviai dalyvauja NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse – 2025 metų vasarą baigė jau 13-ąjį savo budėjimą Baltijos šalyse.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
:)))

lys lenkui i sikna be muilo ir tiek. lietuviai uz milijardus statys poligona, o lenkai dykai naudosis...
0
0
Jurgis

Ministerijos klerkai neatlieka savo darbo,bendraudami su Kapčiamiesčio gyventojais, dėl kompensacijų. Kai prezidentas surinkęs savo patarėjus, krūvą ministerių (gal neturi ką veikti darbe) dalyvavo susitikime su gyventojais. Paaiškėjo,kad niekas negalėjo atsakyti į kai kuriuos klausimus (tai bent pasiruošimas) ar galės mišką,žemę kompensuoti natūra,o valstybinių miškų tai yra. Susitikus su lenkais,ar nereikės didesnės teritorijos ,dar neaišku?
0
0
X

šitie pasaulio bepročiai nežino ką daro .putinas veikia slapta v tipo kiti kalti sugriovė Ukrainą, na trampas veikia atvirai jam reikia viso pasaulio o jei dar gamtos ištekliai....mūsų politikai veikia prisidengdami patriotizmo kauke ,mūsų šalis išparduodama ,...statoma vokiečių miestelis, poligonas vokiečių kariams (dėl trumpo ir žydų veiklų kantriai tyli) ,bet ...tyla prieš audrą, o įdomu kam dar mūsų šalis prižadėta .????
0
-2
Visi komentarai (4)