Seimo darbotvarkėje – siūlymas panaikinti D. Kepenio vadovaujamą komisiją | KaunoDiena.lt

SEIMO DARBOTVARKĖJE – SIŪLYMAS PANAIKINTI D. KEPENIO VADOVAUJAMĄ KOMISIJĄ

Seimui ketvirtadienį planuojama pateikti nutarimo projektą, kuriuo siūloma panaikinti parlamente įkurtą Sveikos gyvensenos komisiją.

Tokį projektą parengę Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis ir jo pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė mano, kad po šios komisijos priedanga jos vadovo organizuojama veikla kelia grėsmę visuomenės sveikatai ir saugumui.

„Seimo narys Dainius Kepenis naudojasi savo statusu, Seimo tribūna ir šia komisija skleisti melagingas ir visuomenės sveikatai ypač pavojingas sąmokslo teorijas ir sąmoningai klaidinančius teiginius apie skiepus. Tokia veikla, ypač esant tymų protrūkiui, jeigu toliau bus toleruojama ir nebus sustabdyta, kels pavojų ir visuomenės saugumui, nes prisidės prie dezinformacijos skleidimo“, – teigė G. Landsbergis.

Pasak R. Morkūnaitės-Mikulėnienės, tokia Sveikos gyvensenos komisijos pirmininko veikla visiškai diskredituoja ir šią komisiją, ir Seimą, kaip instituciją.

Kovo 28 d. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Kęstutis Masiulis ir Andrius Kupčinskas pareiškė, kad traukiasi iš Seimo Valstiečių ir žaliųjų frakcijos nario D. Kepenio vadovaujamos Sveikos gyvensenos komisijos.

Balandžio 1 d. Seimo Socialdemokratų partijos frakcijos narė Dovilė Šakalienė irgi pareiškė, kad traukiasi iš šios komisijos.

Tokia veikla, ypač esant tymų protrūkiui, jeigu toliau bus toleruojama ir nebus sustabdyta, kels pavojų ir visuomenės saugumui.

Seimas, vadovaudamasis Seimo statutu ir atsižvelgdamas į Pasaulio sveikatos organizacijos pabrėžiamą sveikos gyvensenos reikšmę žmogaus ir visuomenės sveikatai, yra sudaręs Seimo Sveikos gyvensenos komisiją.

Joje dirba 10 parlamentarų – Kęstutis Bartkevičius, Simonas Gentvilas, D. Kepenis (komisijos pirmininkas), Algimantas Kirkutis, Andrius Kupčinskas, Kęstutis Masiulis, Artūras Skardžius, Zenonas Streikus, Dovilė Šakalienė (komisijos pirmininko pavaduotoja), Tomas Tomilinas.

Seimas yra įgaliojęs Seimo Sveikos gyvensenos komisiją „sudaryti palankias sąlygas įgyvendinti veiksmingą, tarpdisciplininę ir integruotą sveikos gyvensenos politiką, pagal kompetenciją derinti ir kontroliuoti už sveikos gyvensenos įgyvendinimą atsakingų institucijų veiklą, užtikrinant jų bendradarbiavimą, vykdyti parlamentinę kontrolę“.

Ši parlamentinė komisija, Seimo sprendimu, turi užtikrinti koordinuotus ir kryptingus teisėkūros veiksmus „valstybės sveikos gyvensenos (sveikos ir subalansuotos mitybos, sveikatinamojo fizinio aktyvumo ir grūdinimosi, racionalios darbo ir poilsio kaitos, psichoemocinio stabilumo, asmens higienos ir kūno priežiūros, žalingų įpročių prevencijos, sveikos ir saugios aplinkos) politikos srityje.“

Rašyti komentarą
Komentarai (6)

susirenka pusdebiliu sutve -ysivardina,,vaikuciu gynejais,

sveikatingumo puoseletojais,,, labdaru dalintojais,, ir ,t.t visi ,,,dirba,,, visi gauna atlyginima ,visi uzimti , visi reikalauja dar didesniu algu, ir visi taarpusavyje draskosi keldami ermidely , vieni bega is ,,,,komisijos,,, kiti ateina y ,,,komisija,,, visi plesosi ir draskosi ---imituoja galinga ir reikalinga savo ,,,,darba,,,,Lietuvoj --siuoi metu biudzetinese istaigose ,,,dirbanciu,,, nuo ryto iki vakaro artoju ,sudaro 78% visu dirbanciuju lietuvoje darbo zmoniu----stai ES paramos milijardai ir tu 22% lietuvos dirbanciujuuzdarbis -tai siu biudzetiniu islaikytiniu islaikymuj skirtos lesos....EDA -SIKA-SUDA MALA- tai ir yra visas ju galingas darbas ir ynasas y valstybes gerbuvy...

Anonimas

Kas man gali nurodyti kaip turiu gyventi,o ir man skiepytis ar ne.Jau tą komisiją seniai reikėjo panaikinti,bet mat nėra kaip savų atleisti.O pinigai tai iš mokėtojų kišenės. O kiek dar tokių neaiškių komisijų vyriausybėje yra.

Artūras

Pirma reikia panaikinti seime teroristinę partiją !!!
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS