„Laisviečius“ palikusi S. Lengvinienė: civilinei sąjungai dar reikia laiko | KaunoDiena.lt

„LAISVIEČIUS“ PALIKUSI S. LENGVINIENĖ: CIVILINEI SĄJUNGAI DAR REIKIA LAIKO

Seimo narė Silva Lengvinienė palieka valdančiajai koalicijai priklausančią Laisvės frakciją ir pereina dirbti į opozicinę Demokratų frakciją „Vardan Lietuvos“.

Antradienį demokratai nusprendė ją priimti į savo gretas.

„Atstovauju regionams ir tai buvo didžiausia paskata pasirinkti frakciją, kuri atitiktų mano lūkesčius ir dėmesys didesnis būtų skirtas regionams“, – antradienį BNS teigė parlamentarė.

Anot jos, apsispręsti palikti Laisvės frakciją nebuvo lengva.

„Gerbiu Laisvės partiją, tai – jauni, ambicingi, išsilavinę, veiklūs žmonės, bet to bendro matymo trūko“, – teigė S. Lengvinienė.

„Laisvės partija yra daugiau miesto partija. Skiriasi mūsų matymas, kai kalbama apie regionus, švietimą, socialines garantijas, vyresnio amžiaus žmones“, – pridūrė ji.

S. Lengvinienė teigia, kad dar reikia laiko, jog Civilinės sąjungos įstatymas būtų išdiskutuotas. Visgi anksčiau civilinę sąjungą palaikiusi politikė vengė atsakyti, kaip dėl šio klausimo balsuos priėmimo stadijoje.

„Manau, šitas klausimas nėra iki galo išdiskutuotas visuomenėje. Aš bandžiau du metus kalbėtis su savo rinkėjais, tai labai sunkiai sekėsi. Man atrodo, tam klausimui dar reikia laiko“, – žurnalistams Seime sakė S. Lengvinienė.

„Žiūrėsime, jei dar išdiskutuosime, tai laikas parodys“, – atsakyti, ar palaiko civilinę sąjungą vengė buvusi „laisvietė“.

Pasak Seimo narės, dėl pokyčių ji apsisprendė po savivaldos rinkimų.

Seimo Laisvės frakcijos seniūnas Vytautas Mitalas teigė S. Lengvinienės išėjimo nesureikšminantis, kaip ir to, kad mažėja valdančiosios koalicijos atstovų.

Koalicijoj, pavyzdžiui, balsuojant dėl Laisvės frakcijai svarbių klausimų taip ar taip buvo dvidešimt sūnų ir dukrų paklydėlių.

„Šita žinia susijusi su rinkimais, ji skaičiuoja, kad Kaišiadorių-Elektrėnų vienmandatėj taip bus geriau, sakė, kad toks sprendimas yra jos kaltė. Linkiu jai sėkmės, bet sprendimo nesureikšminu“, – antradienį žurnalistams sakė V. Mitalas.

Jis taip pat teigė, jog balsuodami dėl Laisvės frakcijai svarbių sprendimų valdantieji nėra vieningi, tad „vienas balsas reikšmingai nieko nekeičia“.

„Koalicijoj, pavyzdžiui, balsuojant dėl Laisvės frakcijai svarbių klausimų taip ar taip buvo dvidešimt sūnų ir dukrų paklydėlių“, – sakė V. Mitalas.

Demokratų frakcijos seniūnas Saulius Skvernelis BNS sakė, kad S. Lengvinienė frakcijai suteiks pridėtinės vertės, be to, sutampa vertybės ir veiklos prioritetai.

„Kalbant apie ponią Silvą, nesinori etikečių klijuoti, bet kalbant su humoru, Seime yra agroliberalai (parlamentarai, kartais nepalaikantys liberalesnių projektų – BNS), matyt, ponia Silva Lengvinienė buvo agrolaisvietė. Vis dėlto ji yra regionų politikos atstovė, labai konkreti, dirbanti regione, daug savivaldos taryboje prabuvusi, žemiškas žmogus, puikiai išmanantis švietimo sistemą, mokslų daktarė švietimo srityje“, – teigė S. Skvernelis.

Seimo narė kol kas nestos į Demokratų sąjungą „Vardan Lietuvos“.

S. Lengvinienei išėjus, Laisvės frakcijoje liks dešimt narių, valdančiojoje daugumoje – 73 nariai iš 141.

Demokratų frakcija padidės iki 17 narių.

G. Landsbergis: Seimo gyvenimas dar nėra pasiekęs Lietuvai nematytos teritorijos

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) lyderis Gabrielius Landsbergis nesureikšmina „laisvietės“ S. Lengvinienės perėjimo į opozicinę Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakciją. Visgi jis atkreipia dėmesį, kad sutarimo saugumo klausimais prie vieno stalo reikia sėsti ne tik su partneriais, bet ir opozicijos atstovais.

Seime vykstantis gyvenimas dar nėra pasiekęs kažkokios Lietuvai nematytos teritorijos. Tokių dezertyravimų yra buvę anksčiau, matėme to ir praėjusioje kadencijoje.

„Seime vykstantis gyvenimas dar nėra pasiekęs kažkokios Lietuvai nematytos teritorijos. Tokių dezertyravimų yra buvę anksčiau, matėme to ir praėjusioje kadencijoje – tiesą sakant, jų buvo net daugiau, negu dabar. Tai rizikingi veiksmai, reikia labai skaičiuoti ir klausimas, ar tai yra laiminti kombinacija. Bet kiekvienas esantis turime mandatą ir tokiems veiksmams“, – žurnalistams antradienį Seime teigė G. Landsbergis.

Jis pažymėjo neabejojantis, kad dėl sumažėjusių koalicijos gretų Seimo daugumai nekils sunkumų rasti sutarimą dėl biudžeto.

„Dėl biudžeto – tikiu, kad jis bus priimtas ir bus rasti sprendimai kaip sutelkti parlamentarus, kad jis būtų priimtas ir už jį būtų nubalsuota. Čia kažkokios didelės rizikos nematyčiau“, – sakė G. Landsbergis.

Visgi, G. Landsbergis atkreipia dėmesį, kad daugiau vienybės reikalinga ne tik koalicijai, bet ir visam Seimui, siekiant priimti sprendimus dėl valstybės saugumo.

„Vienareikšmiškai turime tartis visi. Kokie bus kiti rinkimai – niekas šiandien negali pasakyti. Lūkesčių turime visi ir tai yra suprantama. Bet kitą Vyriausybę formuosiančios partijos gali būti tos, kurioms sprendimų gali reikėti nebe diskusinių, o neatidėliotinų ir labai labai sunkių“, – teigė G. Landsbergis.

„Noriu tikėti, kad yra pakankamai valstybiškumo ir supratimo, kad tai – ne apie konservatorius, ne apie socialdemokratus, bet apie bendrą sutarimą – ką padaryti, kad mūsų valstybei kilusios egzistencinės grėsmės būtų suvaldytos“, – sakė konservatorių lyderis.

V. Čmilytė-Nielsen: tai yra įtampų partijoje atspindys

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad „laisvietės“ S. Lengvinienės perėjimas į opozicinę Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakciją yra įtampų Laisvės frakcijoje išdava.

„Manau, kad tai yra ženklas, kad pastarieji „laisviečių“ veiksmai buvo įtampų jų partijoje atspindys. Apie tai esu kalbėjusi ir tai dabar realizuojasi“, – žurnalistams Seime antradienį teigė parlamento vadovė.

I. Šimonytė neprognozuoja, ar gresia mažumos Vyriausybė

Seimo narei S. Lengvinienei iš Laisvės frakcijos perėjus pas opozicinius demokratus premjerė Ingrida Šimonytė neprognozuoja, ar artėjant rinkimams Vyriausybei kyla grėsmė dirbti turint mažumos palaikymą parlamente.

„Mes jau įėjome į paskutinius kadencijos metus. Seimo narių mandatas yra toks dalykas, kad jis tarsi yra laisvas, vienmandatininkai mano, kad jie turi dar laisvesnį mandatą negu tie žmonės, kurie išrinkti pagal partijų sąrašą. Kartais, būna, kad žmonių įsitikinimai keičiasi, kartais politiniai išskaičiavimai keičiasi, visaip čia būna, bet man atrodo, žvelgti į priekį ir spėlioti, kas būtų, jeigu būtų, neturi didelės vertės“, – antradienį Seime žurnalistams sakė Vyriausybės vadovė.

„Kai bus, tada tą ir spręsime. Čia tų spekuliacijų, kas bus, man atrodo, per visą savo darbo dabartinėse pareigose laikotarpį aš girdėjau jau ne vieną“, – teigė ji.

Antradienį Seime žurnalistams komentuodamas „laisvietės“ perėjimą į opoziciją Liberalų sąjūdžio seniūnas Eugenijus Gentvilas neatmetė galimybės, kad tokių perbėgimų bus daugiau, o Vyriausybei kadenciją gali tekti baigti dirbant mažumos sąlygomis, tai yra Seime turint mažumos palaikymą.

GALERIJA

  • „Laisviečius“ palikusi S. Lengvinienė: civilinei sąjungai dar reikia laiko
Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (12)

Normalus Lietuvis

Trumpai drutai del santokos reikia VISUOMENEJA padariti tautos REFERENDUMA ir viskas bus aisku o istikruju ir taip aisku santokoja turi buti VIRAS IR MOTERIS IR TASKAS!!!!!!!

Ką diskutuoti?

Ką ten diskutuoti dėl partnerystės įstatymo. Didžioji dalis visuomenės tvirtai įsitikinę, kad šeima yra prigimtinė dviejų lyčių susijungimo forma ir taškas. Visa kita yra išvestinės sąjungos, skirtos apsaugoti turtinius ir kitus žmonių įsipareigojimus. Kai bus pasiūlyta būtent tokia partnerystės sąjungos versija, niekas neprieštaraus. O kol bus siekiama tapti šeima, tol bus pasipriešinimas. Bent jau dėl to, kad apsaugoti vaikus. Net jei patikėtume, kad vienalytė pora tikrai augins svetimą vaiką tinkamai, nepiršdama savo nuostatų, tai turime vaikus apsaugoti bent jau nuo patyčių dėl dviejų tėčių ar mamų turėjimo. Ir apie meilę nelabai diskutuokite, nes iš karto kyla klausimai- o kur jos ribos? Juk yra "mylinčių" vaikus, gyvūnus, sekso žaislus- negi leisime ir su jais tuoktis dėl meilės?

UNITAZ TV žinios tiesiogiai iš seimo

Tokie perbėgimai tik rodo, kad šiai poniai seimo nario kėdė labai prie subinės pritiko, norisi dar ir dar ten pabūti. O kadangi laisviečiai garantuotai prapils rinkimus, ponia ieškosi šiltesnės vietelės ir didesnės garantijos vėl patekti į ten, kur už gerą algą nepersidirbama plius daugybė privilegijų.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS