Seimo pirmininkė: prie partnerystės ir kitų žmogaus teisių klausimų grįšime rudenį | KaunoDiena.lt

SEIMO PIRMININKĖ: PRIE PARTNERYSTĖS IR KITŲ ŽMOGAUS TEISIŲ KLAUSIMŲ GRĮŠIME RUDENĮ

Valdantieji neatsitrauks dėl vertybinių žmogaus teisių klausimų, sukėlusių karštas diskusijas, ir prie jų grįš rudenį, sako Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

„Aš manau, kad žmogaus teisių darbotvarkė yra šio Seimo išskirtinis bruožas, šios valdančiosios koalicijos bruožas, ir mes tikrai neatsitraukėme ir neatsitrauksime nuo dėmesio žmogaus teisėms“, – LRT radijui trečiadienį sakė Seimo pirmininkė.

Ji teigė, kad klausimai dėl vertybių visada pasižymi dramatiškomis prieštaromis, tačiau pripažino, kad svarstant žmogaus teisių darbotvarkės klausimus nepadėjo ir tai, jog diskusijos vyko per karantiną, kai žmonės ir taip jautė didesnę įtampą.

„Aš norėčiau, kad diskusija tikrai nesustotų vasaros mėnesiais, ar kalbėtume apie smurtą artimoje aplinkoje, kas yra labai opi problema Lietuvoje, ar jei kalbėsime apie partnerystę, kas yra rūpesčio šeimomis klausimas, ar jeigu kalbėtume apie asmenvardžių rašybą ir panašius dalykus. Rudenį tikrai grįšime prie šių klausimų – nenustosime apie juos kalbėti“, – teigė V. Čmilytė-Nielsen.

Aš manau, kad partnerystės pateikimas vėl įvyks rudenį, atsižvelgus galbūt į vieną ar kitą pastabą, tame tarpe ir iš opozicijos išsakytas pastabas.

Jos teigimu, prie partnerystės įteisinimo turėtų būti grįžta rudens sesijoje.

„Aš manau, kad partnerystės pateikimas vėl įvyks rudenį, atsižvelgus galbūt į vieną ar kitą pastabą, tame tarpe ir iš opozicijos išsakytas pastabas“, – kalbėjo Seimo pirmininkė.

Gegužę Seimas po pateikimo nepritarė projektui dėl lyčiai neutralios partnerystės įteisinimo, jis grąžintas iniciatoriams tobulinti.

Vyriausybė birželį pateikė Seime svarstomiems projektams išvadą, kurioje siūloma leisti originalią pavardžių rašybą lotyniško pagrindo rašmenimis asmens dokumentuose. Dėl šių projektų dar turės balsuoti visas Seimas.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Anonimas

Iškrypėlė irgi ar šiaip marionetė ?

Gerai skamba

Partnerystės įstatymas...ir kiti....

reikia

dar to rudens sulaukt tropikų karščiams svilinant ..............

SUSIJUSIOS NAUJIENOS