Siūlymas: reguliariai grįžtantiems į Rusiją ir Baltarusiją naikinti leidimus gyventi Lietuvoje | KaunoDiena.lt

SIŪLYMAS: REGULIARIAI GRĮŽTANTIEMS Į RUSIJĄ IR BALTARUSIJĄ NAIKINTI LEIDIMUS GYVENTI LIETUVOJE

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas sieks dar labiau sugriežtinti ribojimus rusams ir baltarusiams.

Politikas ketina siūlyti panaikinti leidimus gyventi Lietuvoje reguliariai į Rusiją ir Baltarusiją grįžtantiems šių šalių piliečiams.

„Matyt, reikia taikyti formulę, pagal kurią nuolatinis reguliarus grįžinėjimas būtų sąlyga, prielaida stabdyti leidimą“, – Eltai sakė L. Kasčiūnas.

„Sveikinu Nacionalinės saugumo komisijos rekomendaciją Vyriausybei papildomai uždaryti du pasienio punktus. Tai turėtų sumažinti Baltarusijos piliečių judėjimą per Lietuvos Respublikos teritoriją. Bet lygiai taip pat atkreipiu dėmesį į tuos 63 tūkst. laikiną leidimą turinčių gyventi asmenų, nes šis skaičius nuolat auga“, – akcentavo politikas.

NSGK pirmininkas tikina Seimui siūlysiantis panaikinti Rusijos ir Baltarusijos piliečiams išduotą leidimą laikinai gyventi Lietuvoje, jeigu jie daugiau kaip kartą per mėnesį paskutinius 12 mėnesių grįžta į Rusiją ir Baltarusiją.

Politikas taip pat tikina įregistruosiantis siūlymą panaikinti Rusijos ir Baltarusijos piliečiams, turintiems teisę nuolat gyventi Lietuvoje, galimybę kandidatuoti ir balsuoti savivaldos rinkimuose.

ELTA primena, kad Seimas pirmadienį po pateikimo pritarė įstatymo pataisoms, kuriomis siūloma dar vieneriems metams pratęsti Rusijos ir Baltarusijos piliečiams taikomas nacionalines sankcijas bei sugriežtinti į šalį atvykstančių baltarusių patikrą.

Po pateikimo Ribojamųjų priemonių įstatymo pataisoms pritarta bendru sutarimu.

Kaip ir ankstesniu Seimo sprendimu, įstatymo pataisose išlieka numatyti ribojimai dėl vizų išdavimo rusams ir baltarusiams. Numatomos išimtys tiems asmenims, kurie yra Lietuvos ar kitų Europos Sąjungos (ES) šalių piliečių šeimos nariai, tarptautinius vežimus vykdančių ekipažų įgulų nariai. Taip pat ribojimai negaliotų asmenims, kurie atvyksta į Lietuvą dėl humanitarinių priežasčių.

Seimui priėmus įstatymo pataisas, ribojamųjų priemonių taikymas būtų pratęstas nuo šių metų gegužės 3 d. iki 2025 m. gegužės 2 d.

Pernai pavasarį Seimas įtvirtino nacionalines sankcijas Rusijos ir Baltarusijos piliečiams. Ribojamųjų priemonių dėl karinės agresijos prieš Ukrainą įstatymo projektu metams sugriežtinta leidimų nuolat ar laikinai gyventi šalyje suteikimo, vizų išdavimo, elektroninio rezidento statuso suteikimo tvarka. Be to, uždraustas Rusijos piliečių judėjimas per Europos Sąjungos (ES) išorės sieną. Taip pat apribota Rusijos piliečių teisė įsigyti nekilnojamojo turto Lietuvoje.

Visgi, prezidentas vetavo šį įstatymą. Šalies vadovas nurodė, kad parlamentui reiktų laikytis vieningos pozicijos ir suvienodinti taikomus ribojimus tiek rusams, tiek baltarusiams. Visgi, tuo metu Seimas G. Nausėdos veto atmetė.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (22)

Petras

Nieks dar tiek zalos Lietuvai nepadare kaip sitie lanzbergiu debilai. Lojo kaip sunys kol migrantu krize sukele. Bande kinieciams kaska irodyti. Nepavyko. Siknas issparde.dabar vel nerymsta.prisika Lietuvai tada turbut bega i tulika viens kitam nusmauko ir apduja vel planuoja kaip cia zalos padarius. Pakart tokius veikejus.

Anonimas

Kuo nepatiko komentaras,kokios čia moderavimo eilės.kas jas organizuoja?

Psichologo pastebėjimas...

Diagnozė - visiškas, nieko nesakantis debilo žvilgsnis.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS