A. Skaisgirytė: R. Žemaitaičio antisemitinius pasisakymus derėtų įvertinti ir politiškai | KaunoDiena.lt

A. SKAISGIRYTĖ: R. ŽEMAITAIČIO ANTISEMITINIUS PASISAKYMUS DERĖTŲ ĮVERTINTI IR POLITIŠKAI

Antisemitiniai parlamentaro Remigijaus Žemaitaičio pasisakymai yra politiški, todėl juos verta duoti ir politinį, ne tik teisėsaugos vertinimą, sako prezidento patarėja užsienio politikai Asta Skaisgirytė.

Taip ji kalbėjo po to, kai Seimui praėjusią savaitę sudarius laikinąją tyrimo komisiją išsiaiškinti, ar yra pagrindo pradėti apkaltą Mišrios Seimo narių grupės nariui, opozicinių frakcijų nariai atsisakė dirbti komisijoje.

„Nesutikčiau, kad reikia tiktai teisėsaugai palikti – antisemitiniai pasisakymai yra pakankamai politiški ir politinį vertinimą duoti jiems yra verta“, – Žinių radijui antradienį sakė A. Skaisgirytė.

Ji pabrėžė, kad prezidentas Gitanas Nausėda anksčiau yra išsakęs poziciją dėl šių pasisakymų.

„Tie įvertinimai iš aukščiausių Lietuvos vadovų yra duoti. Iš tikrųjų dabar turbūt teisėsaugos reikalas, – kalbėjo A. Skaisgirytė. – Kiek kiti Seimo nariai turėtų smerkti ar kažkaip kitaip reaguoti, yra Seimo reikalas, tačiau žinoma, kad tokie pasisakymai civilizuotoje šalyje yra visiškai nepriimtini.“

Ji teigė, jog nereagavimas į juos būtų „blogas signalas“ tarptautinei bendruomenei.

„Šiuo atveju politinis laukas reaguoja ir man atrodo, kuo galima iš dalies ir pasidžiaugti, vadinasi, esame brandi demokratija“, – kalbėjo patarėja.

Apkaltos iniciatyvoje teigiama, kad R. Žemaitaičio vieši pasisakymai ir įrašai socialiniuose tinkluose yra antisemitiniai kursto neapykantą.

Valdančiųjų vertinimu, tokiais sistemingai pasikartojančiais pasisakymais siekiama skatinti smurtą, priešiškumą, pateisinti neapykantą prieš visą žydų tautą ir provokuoti visuomeninę bei tautinę nesantaiką, o tai nesuderinama su Konstitucija ir šalies interesais tarptautinių santykių srityje.

Apkaltos tekste pateikiami tokie R. Žemaitaičio įrašai: „Pasirodo be Putino dar vieni gyvuliai atsirado Pasaulyje – IZRAELIS“; „Mes Lietuvių tauta niekada neturi(me) pamiršti žydų ir rusų, kurie labai aktyviai prisidėjo prie mūsų TAUTOS NAIKINIMO!“, „Gal kitą kartą Izraelis numes bombą ant Palestiniečių ligoninės su prierašu susprogdinome, nes bijojome, kad jie mus puls <...> AŠ JUMS NORIU SUTEIKTI ŠANSO MIELI IZRAELIO ŽYDAI ATSIPRAŠYTI PALESTINOS IR ES, UŽ JŪSŲ ŠLYKŠČIUS VEIKSMELIUS SVETIMOJE ŠALYJE Ir pasikartosiu „Po tokių įvykių, nelieka nuostabos, kodėl gimsta tokie pasakymai: Lipo žydas kopėčiom ir nukrito netyčiom. Imkit, vaikai, pagaliuką ir užmuškit tą žyduką“ ir kiti.

Generalinė prokuratūra yra pradėjusi ikiteisminius tyrimus dėl viešo niekinimo ir neapykantos kurstymo prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę.

R. Žemaitaitis teigia, kad pagrindo jo apkaltai nėra, savo įrašų jis nelaiko antisemitiniais, o visus teiginius esą gali pagrįsti tarptautiniais dokumentais ar istoriniais šaltiniais.

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

taip tai taip ,ale....

nusišneka ponia. Žemaitaitis anei jo pasisakymai nė nekvepia antisemitizmu - tai gryni gyvenimo patikrinti faktai .

siaips

Augesni gali palyginti, niekuo mūsų valdžia nesiskiria nuo sovietu, jei tada žmogus išsakė savo tiesa kuri netiko didžiajai valdžiai - komunistams, ji uždarys, šiandien tas pats, žmogus turi savo nuomone ir kaip elgiasi žydai prieš palestina, kas nepatiko save įsivardinantiems pasaulio aukomis bet ji valdantiems žydams, ir ta jų nepasitenkinimą mūsų valdžia priėmė kaip grėsmę sau, savo kišenėms, todėl žmogų suskubo užčiaupti visomis priemonėmis. Tokia modernioji demokratija, jei kalbi prieš agresyviu, gausi i snuki ir padarys neadekvačiu. Tačiau tiesa viena – ne Lietuvai pamilti žydu tauta, nebent Lietuvoje liks vien LGBT, feministės, ir pinigu vergai Lietuvos piliečiai. Lietuvos piliečiai turintis savigarba, atsakingi už savo valstybe, niekada nesibučiuos su agresyvia tauta, o išmintingai gins savo pilieti. O kas skatina susidoroti su kalbančiais, kad ir neskaniai, yra prisitaikę sovietu komjaunuoliai dabarties tipo moderniame pasauli, bet tai tiesiog pamazgos visais laikais.

tremtiniu -buris,

Jeigu Zemaitaiti judina del eilesrascio,tai zydus paduoti i teisma del grasinimo,LIETUVAI BUS BLOGAI,O ZYDAI BUS SAUGUS,sitie zodziai bus panaudoti irgi teisme ,jo pavarde zinomas,jis kalbejo atvirai,yra irasas,tad ponai konserv,pasiruoskit gintis,nes bus darbu teisme ir jums uz slepima zudyku pavardes,kur sarasai KGB,NKVD,kodel dar slepemi,kai tuo tarpu lenkija,latvija paviesino,kame baime,ko bijot,jug jus sventi,susitiksim teisme ponai,ruoskites,
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS