Teismas neskundžiama nutartimi atmetė M. Puidoko skundą dėl STT pareigūnų veiksmų | KaunoDiena.lt

TEISMAS NESKUNDŽIAMA NUTARTIMI ATMETĖ M. PUIDOKO SKUNDĄ DĖL STT PAREIGŪNŲ VEIKSMŲ

Vilniaus apygardos teismas galutine ir neskundžiama nutartimi atmetė Seimo nario Mindaugo Puidoko skundą ir paliko galioti Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroro nutarimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnų veiksmų birželio 10 d. atliekant kratą Seimo nario kabinete.

Nutarimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą prokuroras priėmė liepos 9 d., išnagrinėjęs Seimo nario M. Puidoko pareiškimą. Jame pareiškėjas prašė įvertinti, ar, atlikdami jo asmens kratą ir panaudodami prievartos priemones, STT pareigūnai nepadarė nusikalstamos veikos, numatytos Baudžiamojo kodekso 228 str. (Piktnaudžiavimas).

Nutarime atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą konstatuota, kad, pagal Konstitucinio Teismo jurisprudenciją ir teismų suformuotą praktiką, teisės aktuose numatytais pagrindais Seimo nario M. Puidoko atžvilgiu buvo galima taikyti procesinę prievartos priemonę – asmens kratą, siekiant paimti daiktus, turinčius reikšmės nusikalstamai veikai tirti. Asmens kratos atlikimo metu nebuvo siekiama suvaržyti Seimo nario laisvės. Nutarime nurodyta, kad STT pareigūnų fizinės jėgos panaudojimas buvo adekvatus susidariusiai situacijai, siekiant paimti teismo nutartyje nurodytus du telefonus, kurių paėmimui aktyviai priešinosi pareigūnų nurodymų nevykdęs M. Puidokas. Sprendimas atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą priimtas nustačius, kad nebuvo padaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.

Nutarimo atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą teisėtumą ir pagrįstumą patvirtino Vilniaus miesto apylinkės teismo ikiteisminio tyrimo teisėja, liepos 30 d. nutartimi atmesdama Seimo nario M. Puidoko skundą, kuriuo jis prašė panaikinti prokuroro nutarimą.

Vilniaus apygardos teismo teisėjas, galutine ir neskundžiama nutartimi atmesdamas pareiškėjo skundą, atkreipė dėmesį ir į Europos Žmogaus Teisių Teismo suformuotą praktiką, kuris niekada nėra konstatavęs, kad asmens laisvė laikoma atimta ar suvaržyta ir tais atvejais, kai jo gyvenamojoje patalpoje ar darbo vietoje daroma krata.

Rašyti komentarą
Komentarai (6)

nebuk

naivus avinelis koks dar /teismas/ juk tai socbergsaika kolonijos virsuneleje;;;;;

Vien jau pradžioje

pažiūrėjus siužetus, kuriuose jis dalijo interviu po STT atliktu jo atžvilgiu procesinių veiksmų, buvo aišku, kad prieš kameras pozuoja klounas iš sudegusio cirko, bandantis bet kokiais būdais išvengti atsakomybės už savo galimai nusikalstamus veiksmus.........

Jonas

Kaip negėda Puidokui taip meluoti.Čia yra Gražulis numeris 2. Toliau vaidink nekaltà,bet rinkėjai nekvaili ir viskà supranta.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS