V. Čmilytė-Nielsen: NPD ir MMA sulyginimo galima siekti iki kadencijos pabaigos | KaunoDiena.lt

V. ČMILYTĖ-NIELSEN: NPD IR MMA SULYGINIMO GALIMA SIEKTI IKI KADENCIJOS PABAIGOS

Prezidentūrai teigiant, kad šeimų, auginančių vaikus, neapmokestinamosios pajamos (NPD) jau kitąmet galėtų būti prilygintos minimaliai mėnesio algai (MMA), Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad toks siūlymas neatsižvelgia į valstybės biudžeto galimybes.

„Siūlymai, susiję su gerove, kurie neatsižvelgia į galimybes, jie yra labiau būdingi rinkimų kampanijos retorikai“, – LRT radijui trečiadienį sakė Seimo pirmininkė.

Anot jos, Liberalų sąjūdis savo programoje turi išsikėlęs tikslą, kad šie dydžiai būtų sulyginti, bet siūlant tokius sprendimus, reikia rimtai vertinti galimybes ir kitas svarbias išlaidas.

„Gynyba yra viena iš tų sričių, kuriai nuolat reikalingas ne tik politikų dėmesys, bet ir labai aiškios lėšos, todėl žinoma, tuos tikslus, kuriuos turime, turime nuolat kalibruoti ir sverti su galimybėmis“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Gynyba yra viena iš tų sričių, kuriai nuolat reikalingas ne tik politikų dėmesys, bet ir labai aiškios lėšos.

„Priimti sprendimą jau dabar seimo pavasario sesijoje dėl ateinančių metų, reikia rimtai įvertinti, ar tokios galimybės yra. Kalbėčiau apie tokį sprendimą iki kadencijos pabaigos, neskubant, kol yra įsitikinta, kad lėšos tam yra“, – pridūrė ji.

Prezidento vyriausioji patarėja Irena Segalovičienė antradienį sakė, kad šeimų, auginančių vaikus, NPD galėtų būti prilygintos MMA jau nuo kitų metų – toks NPD didinimas turėtų būti numatytas 2024 metų valstybės biudžeto projekte. Patarėja sutiko, kad valstybės biudžetui tai būtų didelis iššūkis, tačiau įmanomas tinkamai susidėliojus prioritetus.

Tuo metu premjerė Ingrida Šimonytė teigė, kad šie dydžiai priklausys nuo valstybės ekonomikos augimo.

Nuo šių metų NPD Lietuvoje siekia 625 eurus, MMA – 840 eurų.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Žertva

O greičiau niekaip ane

SUSIJUSIOS NAUJIENOS