V. Landsbergis Baltarusijos opozicijai: vienykitės, jei norite demokratijos | KaunoDiena.lt

V. LANDSBERGIS BALTARUSIJOS OPOZICIJAI: VIENYKITĖS, JEI NORITE DEMOKRATIJOS

Reaguodamas į Baltarusijos represijas prieš taikius protestuotojus, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Pirmininkas Vytautas Landsbergis teigia, kad Lietuvos politikai gali prisidėti prie pagalbos kaimyninei valstybei.

Kita vertus, pasak jo, nemažiau svarbi yra ir pačios Baltarusijos opozicijos vienybė bei valia siekti laisvės, dar vienose nedemokratiškuose rinkimuose prezidentu išrinkus Aliaksandrą Lukašenką.

„Tai yra uždavinys Baltarusijos demokratinei visuomenei, kuri jau parodė, kad ji nori demokratijos: tai vienykitės, jei norite demokratijos. Negalima taip gatvėje būreliais žaisti demokratiją. Reikia sudaryti savo vadovybę, nebijoti, kad pasodins į kalėjimą. (...) Galima daug ką daryti, jei yra valia, jei yra pasipriešinimo mąstymas, kokiomis priemonėmis galima priversti jį (A. Lukašenką – ELTA) kalbėtis“ – LRT laidoje „Dienos tema“ kalbėjo V. Landsbergis ir pabrėžė, kad Lietuvos politikai turėtų pagalbos Baltarusijai siekti tarptautiniu lygiu.

„Lietuvos politikai gali veikti politiniame, tarptautiniame lygmenyje. (...) Jie gali veikti, kreiptis į tarptautines organizacijas, į Saugumo Tarybą, Jungtinių Tautų, Europos bendradarbiavimo konferencijos narius, Europos tarybos viršūnę dėl atsako absoliučiai diktatoriškiems A. Lukašenkos veiksmams“ – teigė jis.

V. Landsbergis tvirtino, kad Baltarusijos visuomenė jau parodė, kad nori demokratijos. Dabar, pasak jo, opozicinėms jėgoms svarbu susivienyti ir sudaryti savo vadovybę bei mąstyti apie būdus, kuriais būtų galima priversti A. Lukašenką kalbėtis.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (25)

Hop do kuči

Vienykitės, jei norit, kad būtų kaip Lietuvoje.

Pagonis

Ajajai, dėdulė netapo diktatoriumi. O buvo tiek svajot. Taigi liko tik didžiulis pavydas.

Volkas

Ka hturi omeny minėdamas demokratija vagystės korupcija žmonių vergovę tavo klano nebaudžemuma geriau tylėk užpakaly suspaudes prisidytbes tiek kad išvis negali kalbėti. Keleis turi eiti priš lietuvių tauta kad akis tau leistų pakelti. Ateis laikas ir tau.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS