A. Anušauskas apie grasinimus dėl teroro: grėsmė išlieka žema, migrantai nuolat tikrinami | KaunoDiena.lt

A. ANUŠAUSKAS APIE GRASINIMUS DĖL TERORO: GRĖSMĖ IŠLIEKA ŽEMA, MIGRANTAI NUOLAT TIKRINAMI

  • 13

Policijai pradėjus tyrimą dėl grasinimų įvykdyti teroristinį nusikaltimą objektuose Vilniuje, krašto apsaugos ministras teigia, kad teroro grėsmė išlieka žema.

Pasak Arvydo Anušausko, neteisėti migrantai nuolat tikrinami dėl galimų ryšių su nelegaliomis organizacijomis.

„Žvalgybos institucijos, pirmiausia Valstybės saugumo departamentas (VSD) vertina šią informaciją, vertina grėsmių realumą. Kaip žinia, teroro grėsmė dabar vertinama kaip žema ir tas vertinimas nėra pasikeitęs“, – LRT radijui ketvirtadienį kalbėjo A. Anušauskas.

„Šitoje srityje taip pat labai stipriai veikia dezinformacija, klaidinimas, bauginimas – iš esmės tai yra mūsų šalies žmonių, pareigūnų bauginimas, kad jie neatliktų savo pareigų“, – pridūrė ministras.

Šitoje srityje taip pat labai stipriai veikia dezinformacija, klaidinimas, bauginimas.

Jis negalėjo pasakyti, kas yra minėtų grasinimų autoriai, tačiau tikisi, jog atitinkamos tarnybos įvertins ir pateiks informaciją. Pasak ministro, dabar Lietuvą pasiekusių neteisėtų migrantų patikra vyksta nuolat.

„Tas vertinimas ir paieška tų žmonių pabėgėlių sraute, kurie jau yra Lietuvoje, kurie, vertiname, ar gali būti susiję su kokia nors nelegalia teroristine organizacija, ISIS – tie vertinimai vyksta nuolat, apklausos vyksta ir ieškoma va tokių įtartinų asmenų“, – sakė A. Anušauskas.

Lietuvos policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl grasinimo įvykdyti teroristinį nusikaltimą 12-koje objektų Vilniuje.

Tyrimas pradėtas, kai Vilniuje įsikūrusi įmonė trečiadienį pranešė, jog tą pačią dieną 12.32 val. gautas elektroninis laiškas su grasinimais įvykdyti teroristinį nusikaltimą.

Laiške nurodyti objektai – prekybos ir pramogų bei verslo centrai.

Patikrinimo metu įtartinų asmenų nepastebėta, įtartinų daiktų nerasta, ketvirtadienį pranešė Policijos departamentas.

Portalas alfa.lt skelbia gavęs laišką anglų kalba, jame Lietuvai grasinama sprogimais ir kerštu už „brolius musulmonus“.

Laiške taip pat pateiktas neva užminuotų vietų sąrašas: didieji prekybos centrai, verslo centrai.

Sąraše yra Vilniaus miesto civilinės metrikacijos skyriaus, Migracijos departamento ir kiti adresai – iš viso 12 objektų.

Rašyti komentarą
Komentarai (13)

Tikrai?

Aisku, panikos kelti nereikia, bet sprendimu-protingu ieskoti reikia. Suvaldyti situacija reikia

Plan.

Nu ir kas kad tikrina ar visi,dabar kaip eis ,tai visi iš karto,būriu.O tada matysite kas bus,lauke įsakymo ir dar kaip ko ......

tai

patys nekurkit tu gresmiu kurios geometrine progresija plinta politpriedurniu pa sikalbeimuose saiku lygmeny bei koms orgu pagalba ir cia jau ne kremlius o pa tys prisilojot o kalta liko visa tauta nes is jos tik atemat patys d a ug gave da linates bet su laiku viskas bus pa skaiciuota ir ivertynta ?;;;;;;;
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS