Dauguma Lietuvos gyventojų tvirtina gydytojams neduodantys nei dovanų, nei pinigų, rodo Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) užsakymu atlikta visuomenės nuomonės apklausa.
Jos duomenimis, 68 proc. apklausos dalyvių teigė gydytojams nedavę nei dovanų, nei pinigų, 21 proc. prisipažino davę pinigų, 5 proc. - davę dovanų, 6 proc. į klausimą neatsakė.
Apklausą šių metų rugpjūtį atliko bendrovė "Baltijos tyrimai", jos rezultatai ketvirtadienį pristatyti Sveikatos apsaugos ministerijoje.
Panašūs rezultatai buvo ir praėjusių metų rugpjūtį.
Sveikatos apsaugos ministro Vytenio Andriukaičio teigimu, asmenų, atsilyginusių medikams, procentas - per didelis. Anot jo, SAM imasi priemonių, kad ši praktika būtų išguita iš sveikatos apsaugos sistemos. Tam turėtų padėti viešųjų ir privačiųjų interesų deklaravimas, bendradarbiavimas su Valstybine mokesčių inspekcija, Specialiųjų tyrimų tarnyba.
Be to, apklausa rodo, kad didžioji dalis respondentų nesutiktų mokėti ir oficialių priemokų už gydymo įstaigose suteiktas paslaugas.
Kad sutiktų mokėtų oficialią priemoką nurodė 1 proc. apklausos dalyvių, 17 proc. - kad greičiau sutiktų, 30 proc. pareiškė, kad greičiau nesutiktų nei sutiktų ir 35 proc. - kad tikrai nesutiktų.
Norėdami gauti sveikatos apsaugos paslaugas, dažniausiai pacientai susiduria su ilgomis eilėmis patekti pas gydytojus specialistus. Šį sunkumą nurodė 58 proc. respondentų. 24 proc. apklaustųjų sakė susidūrę su eilėmis atlikti medicinos tyrimus, 18 proc. - su atsainiu gydytoju požiūriu į pacientą, 14 proc. - su sunkumais prisiskambinti į registratūrą ar gydytojui.
Naujausi komentarai