Apžvalga: svarbiausi savaitgalio įvykiai Lietuvoje ir pasaulyje | KaunoDiena.lt

APŽVALGA: SVARBIAUSI SAVAITGALIO ĮVYKIAI LIETUVOJE IR PASAULYJE

BNS pateikia svarbiausių savaitgalio naujienų Lietuvoje ir užsienyje apžvalgą:

Merų rinkimai. Renkant merus Kelmės ir Trakų rajonų savivaldybėse antrajame ture jau balsavo 28,26 proc. rinkėjų, rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos 16 val. duomenys. Balsavimas baigsis sekmadienio vakarą.

Koronaviruso situacija. Per savaitgalį nustatyti 5335 atvejai, pranešta apie 40 mirčių. Ligoninėse, sekmadienio duomenimis, gydomas 1781 pacientas. Pirmąja doze per dvi dienas paskiepyta beveik 4,4 tūkst. žmonių.

Patikrinimas. Policija pradėjo 38 ikiteisminius tyrimus dėl svetimo galimybių paso naudojimo po to, kai apie 200 pareigūnų penktadienį šalies prekybos centruose patikrino beveik 12 tūkst. asmenų. Vilniuje šeštadienį dėl naujų pažeidimų pradėti dar du ikiteisminiai tyrimai.

Palaikymas. Prie Prezidentūros šeštadienį buvo susirinkę LGBT bendruomenę palaikančių žmonių, pranešė žiniasklaida. Jie solidarizavosi su prezidentui laišką parašiusia moterimi. Su ja, kaip skelbta anksčiau, Gitanas Nausėda planuoja susitikti pirmadienį.

Migrantų antplūdis. Praėjusią parą pasieniečiai prie sienos su Baltarusija apgręžė 183 neteisėtus migrantus – tai vienas didžiausių skaičių nuo rugpjūčio pradžios. Iš viso per šeštadienį ir sekmadienį apgręžti 259 migrantai, nė vienas nebuvo įleistas į Lietuvą.

Kaimynų pasienis. Latvijos valstybės sienos apsaugos pareigūnai šeštadienį apgręžė 19 žmonių, mėginusių neteisėtai patekti į šalį per sieną su Baltarusija.

Pontifiko raginimas. Popiežius Pranciškus sekmadienį paragino pasaulinę bendriją išspręsti Libijos migrantų krizę, nors Europos Sąjungos lyderiai nesutaria, kaip būtų geriausia valdyti migrantų srautus į Europą.

Procesas Italijoje. Italijoje šeštadienį prieš teismą stojo dešiniųjų pažiūrų buvęs vidaus reikalų ministras Matteo Salvini (Matejus Salvinis), 2019 metais draudęs migrantus gelbėjusiam ispanų laivui atplaukti į Siciliją.

Protestas Estijoje. Taline šeštadienį vyko demonstracija prieš Estijoje įvestus suvaržymus dėl COVID-19 ir vakcinavimo kampaniją. Laisvės aikštėje susirinko tūkstančiai žmonių.

Ieškant išeities. Bulgarijos vyriausybė šeštadienį pranešė, kad netrukus gali būti priversta siųsti COVID-19 pacientus į užsienį. Ketvirtoji koronaviruso banga yra paralyžiavusi šalies sveikatos apsaugos sistemą.

Neslūgstanti įtampa. Irano aukščiausiasis lyderis Ali Khamenei (Ali Chamenėjus) sekmadienį pareiškė, jog arabų valstybės, pernai normalizavusios santykius su Izraeliu, „nusidėjo“ ir turėtų šiuos žingsnius atšaukti.

Naujakurių būstai. Izraelio Statybų ministerija sekmadienį paskelbė, kad šalis planuoja pastatyti per 1,3 tūkst. naujų būstų žydų naujakuriams okupuotame Vakarų Krante.

Nepageidaujami. Turkijos prezidentas pareiškė, kad dėl paramos turkų aktyvistui Osmanui Kavalui bus paskelbti nepageidaujamais asmenimis dešimties Vakarų valstybių ambasadoriai, įskaitant Vokietijos ir JAV pasiuntinius.

Mažesnė intriga. Uzbekistane sekmadienį vyksta prezidento rinkimai, kuriuose dabartinis šalies vadovas Šavkatas Mirzijojevas neturi realios opozicijos.

Proveržis už Atlanto. Kolumbijos pareigūnai sulaikė ieškomiausią šalies prekeivį narkotikais Dairo Antonio Usuga (Dairą Antonijų Usugą), pravarde Otonielis, valstybei pirmaujant pasaulyje pagal kokaino gamybos mastą.

Išpuolis Afrikoje. Ugandos sostinėje Kampaloje nugriaudėjo sprogimas, per kurį žuvo vienas ir buvo sužeisti dar penki žmonės. Šalies prezidentas sekmadienį išpuolį įvardijo „teroro aktu“ ir pažadėjo surasti kaltininkus.

Neutralumo ambicija. Daugiausiai naftos eksportuojanti Saudo Arabija sieks iki 2060 metų tapti neutrali klimato atžvilgiu, šeštadienį paskelbė jos faktinis lyderis, artėjant tarptautinei klimato konferencijai COP26.

Genijaus palikimas. Vienuolika Pablo Picasso (Pablo Pikaso) šedevrų šeštadienį „Sotheby's“ aukcione Las Vegase buvo nupirkti už 108,9 mln. dolerių.

Pirmasis Lietuvoje. Jonavoje, Joninių slėnyje sekmadienį atidarytas pirmasis profesionaliai suprojektuotas ir įrengtas kalnų dviračių parkas Lietuvoje.

Rašyti komentarą
Komentarai (11)

Visam pasaulyje

homo sex sualų prostitucija yra brangiausiai apmokama - ko jiems nenumest žiniasklaidai pora dešimčių tūkstančiu maurų?Lietuvos pilietis Sy monkas taigi net tam tikru veišbučiu tinkla turi:D:D

Nei dienos be jų ,gėjų problemų sprendimo.

To dar nebuvo ,bet gėjai jau baigia visa žiniasklaida užgožti savo norais ir privilegijų ieškojimais savo rateliui. Gėjai yra pasaulio bamba .Tiek metų tylėjo, o dabar tiek susireikšmino, kad nėra kur trauktis.

Jo

Visa savaite du straipsniai kaba apie šita tema. Iš kieno pinigu apmokama? Strategija suprantama o finansavimas?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS