Apžvalga: svarbiausios popiežiaus dovanos lietuviams | KaunoDiena.lt

APŽVALGA: SVARBIAUSIOS POPIEŽIAUS DOVANOS LIETUVIAMS

Popiežius Pranciškus sekmadienį baigia dvi dienas trukusį vizitą Lietuvoje.

BNS pristato, kokias dovanas lietuviams įteikė Šventasis Tėvas.

Prezidentei – mozaika ir medalis.  Pontifikas prezidentei Daliai Grybauskaitei padovanojo mozaikos, esančios Šv. Petro Bazilikoje Romoje, reprodukciją.

Šios 9-uoju amžiumi datuojamos mozaikos originalas yra virš šv. Petro kapo, po popiežiaus altoriumi. Pranciškus taip pat padovanojo prezidentei keturias savo knygas ir popiežiaus medalį.

Rožinis Aušros Vartų Marijai. Aušros Vartų šventovėje apsilankęs popiežius čia paliko auksinį rožinį. Katalikai tai laiko auka Švč. Mergelei Marijai, Gailestingumo Motinai. Šioje koplyčioje yra jos paveikslas.

Rožiniai ligoniams. Vilniuje palaiminęs keliolika nepagydomomis ligomis sergančių Mykolo Sapočkos hospiso ligonių, Šventasis Tėvas padovanojo kiekvienam jų po rožinį.

Auksinė rožė Trakams. Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilikoje po popiežiaus vizito atsiras jo padovanota auksinė rožė marmurinėje vazelėje su popiežiaus herbu. Tai laikoma Šventojo Tėvo auka Trakų Dievo Motinai, Lietuvos Globėjai.

Vilties lempa KGB muziejui. Buvusiame KGB kalėjime įsikūręs Okupacijų ir laisvės kovų muziejus Pranciškaus dovanos – viltį simbolizuojančios žvakidės – sulaukė dar vizito išvakarėse. Popiežius ją uždegė apsilankęs vadinamojoje vyskupų kameroje.

Dovanos vyskupams. Pontifikas Vilniaus arkivyskupui metropolitui Gintarui Grušui padovanojo liturginį mišių rūbą arnotą ir mišių taurę. Tokią taurę gavo ir Kauno arkivyskupas Lionginas Virbalas.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Anonimas

Jau neturit gėdos ir sveiko proto Adamkus ir Lansbergis yra žmonės.ir kiekvienas turi savo nuodėmių.O jūs rašydami pagalvokite apie save,beabejo daug esate.prisidirbe .Grybauskaitei,Adamkui ir Lansbergiui linkiu sveikatos ir ištvermės,visą laiką jais gerėjausi jų šviesiu protu.Dabar nematau nei vieno esančius valdžioje,visi grobuoniai,melagiai,ir verčia visus lietuvius bėgti,nes čia jie pasmerkti,neturintys šviesios ateities.

aukse

Ar, buvo atleistos nuodėmės tarptautiniam nusikaltėliui - Adamkui? Ką, ten darė muzikos "profesorius"? Nuo kada jie tapo pamalzdiais? Klausimų daug...

Anonimas

Ji atrodė nuostabiai,ko jūs visi ją niekinat,iki jos jūms toli.Tai išsilavinusi,protinga moteris.Laimės jai.Birutė
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS