„Ateitis bus sugriauta“: švietimo sistemoje – dar vienas smūgis abiturientams Pereiti į pagrindinį turinį

„Ateitis bus sugriauta“: švietimo sistemoje – dar vienas smūgis abiturientams

2025-07-10 10:12

Vėl skandalas su egzaminais. Matematikos egzamino neišlaikė rekordinis skaičius – apie 3 tūkst. dvyliktokų, tad jiems durys į aukštąjį mokslą gali būti uždarytos. Švietimo ministerija, sužinojusi tragiškus rezultatus, nusprendė visiems pridėti po 10 taškų.

„Ateitis bus sugriauta“: švietimo sistemoje – dar vienas smūgis abiturientams
„Ateitis bus sugriauta“: švietimo sistemoje – dar vienas smūgis abiturientams / P. Peleckio / BNS nuotr.

Abiturientai privalomą matematikos egzaminą laikė prieš mėnesį. Rezultatai žinomi, bet iki trečiadienio nebuvo viešinami. Baimė, kad jo neišlaikys, neleidžia užmigti naktimis.

„Žinau ne vieną atvejį, kai jaunos merginos pradeda gerti melatoniną, kas tokiame amžiuje yra per anksti, kad galėtų eiti miegoti ir išsimiegoti“, – pasakojo abiturientų palaikytojas Kęstutis.

Prisiminus egzamino dieną, dar jaučiama širdgėla.

„Buvo tikrai baisi diena, nenorėčiau prisiminti ir nenorėčiau ten grįžti. Labai džiugu, kad baigėsi tos 12 klasių ir nebereikės kartoti viso to“, – emocijomis dalinosi abiturientė Viktorija.

Jeigu matematikos egzamino neišlaikė, šiemet baigė mokyklą negalės studijuoti Lietuvos universitetuose ir kolegijose.

„Ateitis bus sugriauta, jeigu tokie standartai. Man nereikia matematikos stojant į norimą sritį, tai kur prasmė?“ – klausė abiturientės Eglė ir Ugnė.

Pernai matematikos egzamino išlaikymo kartelė pakelta nuo 16 iki 35 taškų. Šiemet matematikos neišlaikė 3 tūkst. moksleivių, tačiau po kelių savaičių egzaminą jie galės perlaikyti.

„B lygio būtų neišlaikė 60 proc., o A lygio – 30 proc.“, – duomenimis dalinosi švietimo, mokslo ir sporto viceministras Jonas Petkevičius.

Netoli Vyriausybės maždaug 30 abiturientų, dar keli jų tėvai ir keli palaikytojai susirinko, kad protestuotų prieš matematikos egzamino rezultatus.  

Abiturientai ir jų tėvai Švietimo ministerijos atstovų klausia, kodėl ant kortos pastatytas jaunimo likimas? Ministrė teisinasi – tai ne jos sprendimas.

„Noriu pasakyti ir akcentuoti, kad mes dirbame tik pusę metų, kad sprendimai dėl egzaminų struktūros, dėl vykdymo buvo priimti praeitos Vyriausybės“, – kalbėjo švietimo, mokslo ir sporto ministrė Raminta Popovienė.

„Mūsų šeima išgyveno stresą, matome vaikų nuotaikas ir taip neturi būti. Turėtų būti tik žinių įvertinimas, o ne kažkoks likimo sprendimas ir amžinos klaidos“, – pabrėžė abiturientės tėtis Eimantas.

Gavusi egzamino rezultatus, išsigando ir pati Švietimo ministerija. Todėl nusprendė daryti kompromisą – šiemet visiems laikiusiems pridės po 10 taškų.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

Taškų pridės ne tik prie matematikos, bet prie visų egzaminų, išskyrus lietuvių kalbą ir literatūrą.

„Dėl to, kad buvo pereinamasis laikotarpis, buvo įvairiausi nesklandumų“, – aiškino J. Petkevičius.

„Manau, kad buvo galima padaryti tikrai kur kas daugiau nei pridėti 10 taškų iš gailesčio“, – piktinosi abiturientė Samanta.

Ministrė pažada bandysianti jau kitais metais matematikos egzaminą padaryti neprivalomu tiems, kurie studijuos humanitarinius mokslus.  

„Matematikos egzaminas tikrai neturėtų būti privalomas jauniems žmonėms, kurie nori studijuoti humanitarines ir kitas specialybes, kur galbūt to nereikėtų“, – sakė R. Popovienė.

Ministerija taip pat svarstys, ar nuleisti matematikos egzamino išlaikymo kartelę.

Bendrai matematikos brandos egzaminą A ir B lygiais šiemet laikė kiek daugiau nei 20 tūkst. dvyliktokų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
žmogus

Tiesiog turi būti peržiūrėtos programos. Prikimšta daugybė dalykų, įsigilinti laiko nėra, viskas vyksta prabėgom. Egzaminų užduotys kuriamos nesuprasi pagal ką. Vadovėlių nėra!!! įsiklausykite Europos vidury moksleiviai neturi vadovėlių. Ne vargingoj Afrikoj,džiunglėse, o civilizuotoje šalyje moksleiviai neturi vadovėlių! Absurdas ir GĖDA! Mūsų jaunimas pabėgs: į užsienio universitetus galima įstoti pagal metinius pažymius- tuoj visai niekas nestos į vietinius universitetus...
9
0
che

ateina ir aukštojo mokslo griūties eilė?
3
0
Algirdas

Labai ''aukštas ''įverinimas moksleivių mokykloms , kai supranti , KAD MOKYKLOS LYGINAMOS SU KALĖJIMAIS , KUR NĖRA JOKIŲ TEISIŲ ,kur ministerijos ''naddirateliai'' savivaliauja kaip nori .
8
-2
Visi komentarai (22)