COVID-19 paveiktų šalių sąraše žaliojoje zonoje neliko nė vienos valstybės | KaunoDiena.lt

COVID-19 PAVEIKTŲ ŠALIŲ SĄRAŠE ŽALIOJOJE ZONOJE NELIKO NĖ VIENOS VALSTYBĖS

  • 0

Nuo pirmadienio, lapkričio 22 d., į koronaviruso infekcijos paveiktų šalių sąrašo raudonąhą zoną perkeliamos Fuerteventūros, Tenerifės, Gran Kanarijos, Madeiros ir Reunjono salos. Maltai pasislinkus į geltonąją zoną, žaliojoje zonoje nebelieka nė vienos valstybės, praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Kitą savaitę izoliacijos ir testavimosi dėl COVID-19 ligos reikalavimai keliautojams nesikeičia. Iš raudonosios zonos atvykstantiems nepasiskiepijusiems ir nepersirgusiems asmenims ir toliau išlieka privalomas tyrimas prieš kelionę ir 10 dienų izoliacija atvykus.

Atvykstantieji iš geltonosios zonos privalo atlikti tyrimą prieš kelionę ir 3-5 dieną po atvykimo jį pakaroti, tačiau jiems neprivaloma 10 dienų izoliacija.

Keliautojams, atvykstantiems iš žaliosios zonos, privaloma tik užpildyti NVSC anketą (kaip ir atvykstantiems iš raudonosios ir geltonosios zonos) bei atlikti COVID-19 tyrimą prieš kelionę.

Paveiktų šalių sąrašas yra atnaujinamas kiekvieną penktadienį ir įsigalioja artimiausią pirmadienį. Vadovaujantis Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) žemėlapiais, užsienio valstybės yra skirstomos į skirtingų spalvų zonas, kurioms galioja atitinkami reikalavimai. Lietuvoje sudaromame paveiktų šalių sąraše šalis priskiriama konkrečios spalvos grupei pagal labiausiai paveikto šalies regiono spalvą. Trečiosios šalys, kurios neteikia duomenų ECDC, patenka į pilkąją zoną.

COVID-19 ligos paveiktų šalių sąrašą rasite čia.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS