Atnaujintas koronaviruso paveiktų šalių sąrašas ir atvykstančiųjų izoliavimo tvarka | KaunoDiena.lt

ATNAUJINTAS KORONAVIRUSO PAVEIKTŲ ŠALIŲ SĄRAŠAS IR ATVYKSTANČIŲJŲ IZOLIAVIMO TVARKA

Sveikatos apsaugos ministerija atkreipia dėmesį gyventojų, planuojančių vykti į Italiją, Bulgariją ir Lichtenšteiną.

Penktadienį, spalio 16-ąją, šios šalys papildė koronaviruso (COVID-19) infekcijos paveiktų šalių sąrašą, nes jose per pastarąsias 14 dienų sergamumo koronavirusu rodiklis yra daugiau nei 10 proc. didesnis negu Lietuvos.

Iš šių šalių atvykusiems ar per jas keliavusiems žmonėms nuo pirmadienio bus privaloma 14 dienų izoliacija. Trečiosioms šalims taikomi papildomi kriterijai.

Lietuvos sergamumo rodiklis, spalio 16-osios duomenimis, per pastarąsias 14 dienų siekia 70,7 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Penktadienį atnaujintame paveiktų šalių sąraše nebeliko Irano, Ekvadoro, Meksikos ir Dominikos Respublikos.

Kaip aiškinama ministerijos pranešime, į paveiktų šalių sąrašą įtraukiant trečiąsias šalis, atsižvelgiama į tokius papildomus kriterijus kaip testavimo apimčių rodiklis, teigiamų testų rezultatų procentas, informacijos prieinamumas, hospitalizacijos rodiklis ir įvežtinių atvejų iš konkrečios šalies į Lietuvą skaičius.

Nuo pirmadienio numatytos ir izoliavimosi išimtys.

Iš paveiktų ir trečiųjų šalių atvykstantiems užsieniečiams nebereikia turėti ne seniau nei 72 val. laikotarpiu iki atvykimo į Lietuvą atlikto koronaviruso testo ir gauto neigiamo atsakymo. Norint dėl nustatytų priežasčių palikti izoliavimo vietą ar sutrumpinti izoliacijos terminą - testas būtinas.

Kiekvienas oro, jūrų ar sausumos transportu reguliariais, specialiais ar užsakomaisiais reisais į Lietuvą grįžtantis ar į ją atvykstantis keliautojas turi elektroniniu būdu užsiregistruoti Nacionaliniame visuomenės sveikatos centre (NVSC) užpildydamas anketą. Gautą registracijos patvirtinimą - vadinamąjį QR kodą - keleivis turi pateikti lipdamas į lėktuvą, keltą, autobusą arba traukinį.

Tais atvejais, kai žmogus savarankiškai keliavo žemės transportu, jis privalo ne vėliau kaip per 12 valandų nuo grįžimo ar atvykimo į Lietuvą momento elektroniniu būdu užsiregistruoti NVSC.

Labiausiai paveiktų valstybių sąrašas yra atnaujinamas kiekvieną savaitę, atsižvelgiant į epidemiologinius rodiklius užsienio šalyse.

 

Gairės: koronavirusas, Koronavirusas Lietuvoje, COVID-19 saviizoliacija, paveiktų šalių sąrašas
Rašyti komentarą
Komentarai (3)

klp

neturesi QR galesi ramiai iseiti i lauka parukyti

X

Kas bus jei neturesi qr kodo ir neuzsiregistruosi?

sigis

kiek melo,,kiek aferu...

SUSIJUSIOS NAUJIENOS