Atnaujintas paveiktų šalių sąrašas: į raudonąją zoną perkeliama Švedija ir Kreta | KaunoDiena.lt

ATNAUJINTAS PAVEIKTŲ ŠALIŲ SĄRAŠAS: Į RAUDONĄJĄ ZONĄ PERKELIAMA ŠVEDIJA IR KRETA

Nuo pirmadienio, lapkričio 8 dienos, koronaviruso infekcijos paveiktų šalių sąrašo raudonąją zoną papildo Švedija ir Graikijai priklausanti Kretos sala – abi perkeliamos iš geltonosios zonos. Iš žaliosios zonos į geltonąją perkeliama Madeiros sala.

Kitą savaitę izoliacijos ir testavimosi dėl COVID-19 ligos reikalavimai keliautojams nesikeičia, informuoja Sveikatos apsaugos ministerija. Iš raudonosios zonos atvykstantiems nepasiskiepijusiems ir nepersirgusiems asmenims ir toliau išlieka privalomas tyrimas prieš kelionę ir 10 dienų izoliacija atvykus. Atvykstantieji iš geltonosios zonos privalo atlikti tyrimą prieš kelionę ir 3-5 dieną po atvykimo jį pakartoti, tačiau jiems neprivaloma 10 dienų izoliacija. Keliautojams, atvykstantiems iš žaliosios zonos, privaloma tik užpildyti NVSC anketą (kaip ir atvykstantiems iš raudonos ir geltonosios zonos) bei atlikti COVID-19 tyrimą prieš kelionę.

Paveiktų šalių sąrašas yra atnaujinamas kiekvieną penktadienį ir įsigalioja artimiausią pirmadienį. Vadovaujantis Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) žemėlapiais, užsienio valstybės yra skirstomos į skirtingų spalvų zonas, kurioms galioja atitinkami reikalavimai. Lietuvoje sudaromame paveiktų šalių sąraše šalis priskiriama konkrečios spalvos grupei pagal labiausiai paveikto šalies regiono spalvą. Trečiosios šalys, kurios neteikia duomenų ECDC, patenka į pilkąją zoną.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS