Bilotaitė ir Teisingumo ministerija švaistosi kaltinimais: tai – žemiau „plintuso“ lygio Pereiti į pagrindinį turinį

Bilotaitė ir Teisingumo ministerija švaistosi kaltinimais: tai – žemiau „plintuso“ lygio

Teisingumo ministerija teigia, kad konservatorės Agnės Bilotaitės kreipimasis į institucijas dėl Lietuvos kalėjimų tarnybos (LKT) direktoriui Mindaugui Kairiui skiriamų nuobaudų yra politinis spaudimas.

Agnė Bilotaitė
Agnė Bilotaitė / G. Skaraitienės / BNS nuotr.

Ministerija teigia, kad sudarys komisiją, kuri vertins, ar parlamentarė nesikiša į Vyriausybės darbą.

„Teisingumo ministerijos teigimu, (...) Agnės Bilotaitės kreipimasis į atitinkamas teisėsaugos institucijas vertintinas kaip politinis spaudimas specialiosioms tarnyboms, yra antikonstitucinis ir peržengia Seimo nario įgaliojimų ribas“, – rašoma antradienį išplatintame ministerijos pranešime.

„Teisingumo ministerija sudarys komisiją, kuri įvertins parlamentarės veiksmus ir pateiks teisines išvadas, ar ši nesikiša į Vyriausybės darbą, siekdama ją destabilizuoti“, – teigia ministerija.

„A. Bilotaitė savo veiksmais galimai siekia ne teisingumo, bet asmeninės naudos ir asmeninio keršto Lietuvai nusipelniusiam generolui Ričardui Pociui, kuris šiuo metu eina teisingumo viceministro pareigas ir kuruoja būtent LKT veiklą“, – rašoma ministerijos pranešime.

„Teisingumo ministerija mano, kad politikai neturėtų kištis ir komentuoti tyrimų, apie kuriuos žino tik iš viešosios erdvės, neįsigilinę į faktines aplinkybes ir teisinius faktus. Taip pat negali daryti spaudimo teisėsaugos institucijoms ir formuoti viešąją nuomonę savanaudiškais tikslais“, – teigia ministerija.

A. Bilotaitė savo veiksmais galimai siekia ne teisingumo, bet asmeninės naudos ir asmeninio keršto Lietuvai nusipelniusiam generolui Ričardui Pociui, kuris šiuo metu eina teisingumo viceministro pareigas ir kuruoja būtent LKT veiklą.

Pasak jos, konservatorė „bando daryti neteisėtą, niekuo nepagrįstą ir įrodymais neparemtą įtaką tarnyboms, su kuriomis ji pati susijusi, nes skyrė šių tarnybų aukšto rango vadovus, palaikančius tiesioginius ryšius su Kalėjimų tarnybos vadovybe ir susijusius su buvusia valdančiąją dauguma“.

„A. Bilotaitės veiksmai sudaro pagrindą teigti, kad ji sąmoningai veikia kaip LKT direktoriaus atstovė, veikia savo asmeniniais, o ne tautos ir Lietuvos valstybės, interesais, kišasi į teisingumo ministro įgaliojimų sritį, visomis įmanomomis priemonėmis trukdo jam savo veikloje vadovautis Konstitucija ir teise, instrumentalizuoja valstybę savo asmeniniams interesams tenkinti, reikalauja tarnauti jai, o ne Konstitucijai ir teisei. Tai Konstitucija draudžia“, – rašoma ministerijos pranešime.

A. Bilotaitė: Teisingumo ministerijos kaltinimai rodo visišką nekompetenciją

Teisingumo ministerijos kaltinimus politiniu spaudimu ir pažadą sudaryti komisiją įvertinti jos veiksmus Seimo narė konservatorė A. Bilotaitė vadina visiška nekompetencija su korupcijos kvapu.

„Tai, man atrodo, visiškas nesusipratimas ir nekompetencija, ir dar plius korupcijos kvapas“, – antradienį BNS sakė politikė komentuodama Teisingumo ministerijos pranešimą.

„Tai rodo visišką, nežinau, žemiau plintuso lygį ir nesuvokimą, kur yra, kokioj institucijoj, už ką yra atsakingi ir kokias pareigas turi atlikti dirbdami šitoj pozicijoj“, – teigė ji.

Tai, man atrodo, visiškas nesusipratimas ir nekompetencija, ir dar plius korupcijos kvapas.

A. Bilotaitė BNS patvirtinto, kad kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, Specialiųjų tyrimų tarnybą ir Seimo Antikorupcijos komisiją dėl M. Kairiui skirtų tarnybinių nuobaudų pagrįstumo.

Ji tvirtino savo užklausose kėlusi klausimą dėl teisingumo ministro Rimanto Mockaus kompetencijos ir galimos politinės korupcijos, siekiant susidoroti su principingu Kalėjimų tarnybos direktoriumi.

„Kuo čia dėtas R. Pocius? Ir kokia čia mano asmeninė nauda? Na, iš tikrųjų labai juokinga ir tikrai nesuprantama, nes klausimas yra dėl ministro veiksmų, ministro sprendimų. Nė vienu žodžiu nepasakiau apie kokius nors viceministro veiksmus ar komunikaciją. Tai ir kokia čia ta asmeninė nauda?“ – stebėjosi parlamentarė.

Kaip skelbė BNS, R. Pocius nuo 2015-ųjų iki 2022-ųjų spalio vadovavo Viešajai saugumo tarnybai, tačiau buvo atleistas prieš tai skyrus papeikimą už tarnybinį nusižengimą, kuris šiuo metu ginčijamas teisme.

Tuometinė vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė teigė, kad R. Pocius atleistas po nustatytų tęstinių pažeidimų, kai be priežasties ne kartą atsisakė dalyvauti statutinių tarnybų vadovų pasitarimuose krizės ir nepaprastosios padėties metu, neatsiliepdavo į telefono skambučius, melavo dėl savo darbotvarkės, nebuvo darbe.

BNS rašė, kad Teisingumo ministerija siekia iš pareigų atleisti Kalėjų tarnybos vadovą M. Kairį. Vyriausybė jam jau skyrė papeikimą ir griežtą papeikimą, o pirmadienį registruotas siūlymas M. Kairį atleisti iš pareigų. Pasak nutarimo projekto, tarnybinė nuobauda – atleidimas iš vidaus tarnybos – būtų skiriama už M. Kairio tarnybinį nusižengimą.

Teigiama, kad direktorius netinkamai atliko pareigas, nesukūrė efektyvios vidaus kontrolės, o aptiktus trūkumus vadindamas mažareikšmiais, demonstruoja aplaidų ir atsainų požiūrį į darbą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra