Braižo protestuotojų prieš migrantus paveikslą: tarp jų – ir susijusieji su kontrabanda | KaunoDiena.lt

BRAIŽO PROTESTUOTOJŲ PRIEŠ MIGRANTUS PAVEIKSLĄ: TARP JŲ – IR SUSIJUSIEJI SU KONTRABANDA

  • 57

Į protestus prieš neteisėtų migrantų apgyvendinimą rytų Lietuvoje įsitraukia ne tik įvairios politinės jėgos, bet ir žmonės, susiję su kontrabanda, sako Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas konservatorius Laurynas Kasčiūnas.

„Yra įvairių elementų, kurie įsijungia į tuos protestus, susijusių su pietryčių Lietuvoje vykstančiais procesais. Turiu omeny kontrabandinius dalykus. Kuo mažiau pareigūnų pietryčių Lietuvoje, tai jiems turbūt geriau“, – LRT radijui trečiadienį sakė parlamentaras.

Jis taip pat teigė, kad protestuose dalyvauja ir įvairios politinės jėgos, o akcijos yra organizuotos. Vis dėlto, kalbėdamas apie organizuotas akcijas, parlamentaras pabrėžė linkęs nevartoti „skambių pavadinimų“.

Šalčininkų rajone, Rūdninkų poligono teritorijoje, ruošiantis apgyvendinti neteisėtus migrantus, keliasdešimt žmonių pirmadienį pavakare susirinko į protesto akciją teritorijos prieigose ir blokavo patekimą į poligoną. Žmonėms kelis kartus atsisakius vykdyti pareigūnų nurodymus, jie nuo kelio patraukti jėga.

 

 

Vėliau į šią teritoriją įsiveržę asmenys padegė padangas, nesunkiai sužalojo du pareigūnus ir vėl blokavo pateikimą į teritoriją. Įsiveržėliams sutramdyti panaudotos ašarinės dujos.

Protesto akcijos reguliariai rengiamos ir siekiant išreikšti nepritarimą neteisėtus migrantus apgyvendinti Dieveniškėse.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sako vertinanti šią protesto akciją kaip „provokaciją ir antivalstybinę veiklą“.

Savo ruožtu Valstybės saugumo departamentas teigia, kad protestuose prieš neteisėtų migrantų įkurdinimą savivaldybėse nefiksuojama antivalstybinių grupių veiklos, tačiau pabrėžia, kad „vartojant platesnį, politikams būdingą žodyną, galima būtų sutikti, kad agresyvus protestuotojų pasipriešinimas teisėtiems teisėsaugos pareigūnų veiksmams kelia potencialią grėsmę žmonių saugumui“.

Į Lietuvą šiemet jau bandė patekti daugiau nei 2,8 tūkst. neteisėtų migrantų, dėl jų antplūdžio Lietuva yra paskelbusi ekstremalią situaciją. Šalies pareigūnai laikosi pozicijos, jog išaugę migracijos srautai yra organizuota Minsko režimo akcija prieš Lietuvą.

Rašyti komentarą
Komentarai (57)

>>>Kęstas \\\\\.../////

Ką ten kalbėti apie mokslą,darbą.Jie teroristai,net dokumentų neturi.Gyvuliai ir tai suženkliti,o čia nieko.Padarys nusikalimą (kas neišvengiama),kaip tą džiunglių bezdžionę nubausi,nes jis niekas.

Kęstas

„Kas yra pabėgėlis? Pabėgėlių konvencija apibrėžia pabėgėlį kaip „asmenį, kuris negali ar nenori grįžti į savo kilmės šalį dėl pagrįstos baimės būti persekiojamam dėl rasės, religijos, tautybės, priklausymo tam tikrai socialinei grupei ar politinės nuomonės." Jei migrantai bus pripažinti pabėgėliais, jie turės pabėgėlių teises į darbą, būstą ir išsilavinimą Lietuvoje. Nuorodas ir platesnį aptarimą galima rasti, guglinant žodžius apie mokslą-studijas-ekonomiką.

Pilietis

Dabar išeina taip,kad jei žmogus gina save,savo teisę į ramų gyvenimą,į saugumą(kad ir nuo šitų juodašiknių) tai pagal VALDŽIĄ jie kenkia VALSTYBEI!Mano nuomone,ta pati VALSTYBĖ su politikais priešaky užsiima savų piliečių genocidu!
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS