Buvęs aplinkos ministras: automobilių taršos mokestis – parengtas | KaunoDiena.lt

BUVĘS APLINKOS MINISTRAS: AUTOMOBILIŲ TARŠOS MOKESTIS – PARENGTAS

  • 3

Buvęs aplinkos ministras Kęstutis Navickas teigia, kad ministerija yra visiškai parengusi projektą dėl automobilių taršos mokesčio, tačiau jis dėl artėjančių rinkimų kol kas atidėtas.

„(...) Iš tikrųjų buvo toks sutarimas atidėti tam tikrus sprendimus dėl artėjančių rinkimų. Vienas iš jų yra automobilių taršos mokestis. Jis yra visiškai parengtas, teisės aktai yra sutvarkyti Aplinkos ministerijos, bet ar mes suvėlavome, ar tiesiog kažkam pasirodė, kad tai bus labai didelis rezonansas, bet aš iki šiol tikiu, kad taip nebūtų“, – interviu portalui delfi.lt sakė K. Navickas.

Anot jo, ministerija buvo numačiusi ir skatinančias priemones, tačiau šis sumanymas žlugo šią savaitę Vyriausybei nusprendus nuo klimato kaitos programos nurėžti 10 mln., eurų.

„Mes buvome parengę priemonę, kurioje buvo numatyta, kad tie automobilių savininkai, kurių automobiliai yra taršiausi ir jie juos turi daugiau nei trejus metus, gali priduoti automobilį ir gauti 600 Eur kompensaciją, kuponą kitam mažataršiam automobiliui įsigyti“, – aiškino buvęs ministras.

Pasak jo, taršių automobilių problemą būtina spręsti neatidėliojant, „nes tik laiko klausimas, kada Lietuva pradės mokėti baudas“.

„Ir toks neatsakingumas kaip paimti pinigus iš klimato kaitos programos, užuot jau dabar pradėjus ją įgyvendinti kuo skubiau, yra nepateisinama“, – tvirtino iš aplinkos ministro pareigų premjero Sauliaus Skvernelio sprendimu atleistas K. Navickas.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

...

Che: "taršių automobilių problemą būtina spręsti neatidėliojant, „nes tik laiko klausimas, kada Lietuva pradės mokėti baudas“..." - kam prieš laiką leist į kelnes,kol kas JOKIŲ baudų NĖRA ir net nesišviečia. Tuo labiau kad KOL KAS Lietuva savo taršos kvotų neišnaudoja, jas parduoda kitiems - kažkam LABAI noris dvigubą biznį padaryt (o kai tos taršos kvotos pasibaigs, tai juk AIŠKU kad mes būsim apmokestinti ir trečiąsyk). Taip kad - problemą ŽINOM, žinom kad taršių automobilių pirkt nebegalima, tai per kokius 5-10 metų be jokių baudų ir atnaujinsim tą auto-parką (ypač JEI tas kompensacijas mokėsit). Bet juk jums NUSISPJAUT į tą taršą (tuo labiau kad už tai JAU susimokam per degalų akcizus), jums SVARBU žmones apiplėšt... prisiminkim kaip buvo su dujiniu kuru : jau didinot akcizą benzinui (esą dėl taršos), žmonės perėjo prie dujinio (švaraus) kuro ir... jūs pamiršot tą 'taršą', pinigų pritrūkę tas dujas pabranginot... KAM tas apsimetinėjimas dėl kažkokios 'taršos', kai MOKAM akcizus?

persigalvos

''exministras - patriotas'' kai eurai pasibaigs ir važiuos į turgų padevėtą auto nusipirkt ......... išnyks šypsenėlė ilgam

zelemunčikas

Palauktų net ir klimato kaita,jeigu savivaldybėse reikia susodinti švogerius.Kitaip sekančiai kadencijai trynti seimo krėslą neišrinks.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS