Dėl sankcijų Lietuvoje įšaldytos bendrovės „PhosAgro Baltic“ lėšos | KaunoDiena.lt

DĖL SANKCIJŲ LIETUVOJE ĮŠALDYTOS BENDROVĖS „PHOSAGRO BALTIC“ LĖŠOS

  • 0

Vienas iš Lietuvos bankų įšaldė milijonines Kremliui artimos trąšų gamintojos „PhosAgro Baltic“ lėšas Lietuvoje, pranešė tiriamosios žurnalistikos centras „Siena“.

„FNTT buvo informuota, kad finansų įstaiga sustabdė UAB „PhosAgro Baltic“ disponavimą sąskaitomis ir įšaldė lėšas, kurių suma siekia virš 2,9 mln. eurų. Sprendimas priimtas kovo 10 dieną“, – centrą informavo Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) atstovė spaudai Modesta Zdanauskaitė.

Be 2,9 mln. eurų „PhosAgro Baltic“ sąskaitose, Lietuvoje taip pat įšaldytos aštuonių juridinių asmenų ir keturių fizinių asmenų sąskaitos.

„Šiems asmenims priklausančių įšaldytų lėšų bendra suma siekia virš 3,179 mln. eurų, beveik 1,368 mln. JAV dolerių ir 645 tūkst. Rusijos rublių“, – teigė FNTT atstovė.

„Siena“ praėjusią savaitę pranešė, kad galutiniai „PhosAgro“ grupės naudos gavėjai – Rusijos oligarchų Gurjevų šeima bei Vladimiras Litvinenka, akademikas iš Sankt Peterburgo, vadovavęs dabartinio Rusijos prezidento Vladimiro Putino disertacijai. Į ES sankcijų sąrašą yra patekęs „PhosAgro“ vadovas Andrejus Gurjevas jaunesnysis. Po sankcijų pritaikymo jis pasitraukė iš pareigų.

Gairės: karas Ukrainoje, sankcijos Rusijai, PhosAgro Baltic, įšaldytos lėšos, FNTT
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS