Kaip pranešė kariuomenė, jų metu kariai turėjo atlikti karių, personalo bei įrangos švarinimą, remti vokiečių kuopą, vykdyti žvalgybos užduotis, taip pat transporto, personalo ir technikos švarinimą siekiant užkirsti gyvulių snukio ir nagų ligos plitimą.
Cheminės, biologinės, radiologinės ir branduolinės apsaugos kuopos vado kapitono Martyno Žukovo teigimu, patirtis realiomis sąlygomis atlikti švarinimą ir prisidėti stabdant viruso plitimą kuopos kariams buvo itin vertinga bei gali tapti reikšminga sprendžiant galimus ateities saugumo iššūkius.
„Kaip tik šiuo metu Vidurio Europoje, toje pačioje Vengrijoje, taip pat Slovakijoje intensyvėja gyvulių snukio ir nagų ligos protrūkiai, nustatomi vis nauji viruso židiniai. Liga greitai plinta, nes šis virusas lengvai pernešamas žmonių, gyvūnų arba transporto priemonių judančių per užkrėstas teritorijas“, – sakė jis.
Pratybose, kurioms vadovavo daugianacionalinis karinis vienetas „Eurocorps“, dalyvavo apie 900 karių iš Vengrijos, Vokietijos, Belgijos, Austrijos, Airijos, Ispanijos, Prancūzijos, Kroatijos, Lenkijos, Latvijos ir Lietuvos.
Jomis buvo siekiama stiprinti gynybinius pajėgumus, prisidėti prie 2022-aisiais priimtų bendrų ES strateginių gairių įgyvendinimo, įvertinti dalyvaujančių šalių greitojo reagavimo ir koordinavimo galimybes bei padidinti būsimų tarptautinių operacijų efektyvumą.
Šios pratybos yra ES kovinės grupės budėjimo dalis ir skirtos greitojo reagavimo pajėgumams treniruoti.
Naujausi komentarai