Etikos sargai: tarptautinės istorinės komisijos vadovas įstatymų nepažeidė | KaunoDiena.lt

ETIKOS SARGAI: TARPTAUTINĖS ISTORINĖS KOMISIJOS VADOVAS ĮSTATYMŲ NEPAŽEIDĖ

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) šią savaitę konstatavo, kad Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti sekretoriato vadovas Ronaldas Račinskas nesupainiojo viešųjų ir privačių interesų.

Etikos sargai tyrimą atliko gavę Vyriausybės kanceliarijos pateiktos vidaus audito ataskaitos duomenis.

VTEK aiškinosi aplinkybes, kai R. Račinskas galbūt priiminėjo įsakymus, kuriais pats sau skirdavo priedus ir priemokas, išleisdavo save atostogų bei komandiruodavosi Lietuvoje ir į užsienio valstybes.

Komisijos atlikto tyrimo duomenys rodo, kad į komandiruotes R. Račinskas vyko tarnybiniais tikslais, jomis nebuvo tenkinti privatūs interesai.

Taip pat nustatyta, kad klausimus dėl kasmetinių atostogų suteikimo bei priedų skyrimo R. Račinskui sprendė tarptautinė komisija ir jos pirmininkas, o pats R. Račinskas ėmėsi veiksmų interesų konflikto situacijai išvengti ir šių klausimų nesprendė vienasmeniškai, teigiama VTEK pranešime.

Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti sekretoriatas įsteigtas 1999 metais, R. Račinskas jam vadovauja nuo pat įkūrimo pradžios.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS