Farmacininkai privalės teikti duomenis apie paramą medikams? | KaunoDiena.lt

FARMACININKAI PRIVALĖS TEIKTI DUOMENIS APIE PARAMĄ MEDIKAMS?

Vyriausybė šią savaitę pasiūlė įpareigoti vaistų gamintojų įmones teikti informaciją apie jų paramą medikams.

Pataisas inicijavusi Sveikatos apsaugos ministerija tikisi, kad tai leis padidinti farmacininkų ir medikų bei gydymo įstaigų bendradarbiavimo skaidrumą.

Numatoma, kad vaistų registruotojai ir jų atstovai privalėtų deklaruoti bei viešai skelbti informaciją apie gydymo įstaigoms bei konkretiems medikams ir farmacijos specialistams suteikiamą bet kokią paramą.

Įstatymo projekte tai vadinama informacija apie „perleistas vertes“. Jos gali apimti įvairius dalykus, pavyzdžiui, smulkią dovaną ar komandiruotės apmokėjimą.

Projektą inicijavusi Sveikatos apsaugos ministerija teigia, kad medikų ir farmacijos kompanijų bendradarbiavimas gali turėti įtakos priimant sprendimus dėl pacientų gydymo, pavyzdžiui, skiriant tam tikrus vaistus. Todėl informacija apie farmacijos kampanijų santykius su gydymo įstaigomis ar medikais turi būti vieša ir prieinama visuomenei.

Ministras Aurelijus Veryga Vyriausybės posėdyje sakė, kad šiuo metu tokią informaciją viešina tik didžiosios farmacijos kompanijos.

„Mažesnės kompanijos to nedarydavo ir mes nesužinodavome, kur tie pinigai nukeliaudavo“, – teigė jis.

Pataisoms įgyvendinti reikėtų skirti 35 tūkst. eurų Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai.

„Palyginus su tuo, kiek tai išskaidrina sektoriaus, tai yra santykinai nedideli kaštai“, – kalbėjo A. Veryga.

19 farmacijos įmonių vienijančios Vaistų gamintojų asociacijos direktorė Rasa Bričkienė BNS teigė, kad jos atstovaujamos įmonės paramą medikams deklaruoja nuo 2014 metų.

Ji tvirtino Seimui teikiamas pataisas palaikanti.

„Matote, mes esame už skaidrumą šitoje srityje ir tikrai farmacijos verslas yra pasiruošęs ir siekia skaidrumo standartų, kad visi galėtų aiškiai matyti, kas ir kaip dirba šioje srityje. Mes esame vienareiškmikai už“, – sakė R. Bričkienė.

17 vaistų gamintojų Lietuvoje vienijanti Inovatyvios farmacijos pramonės asociacija taip pat sveikino Vyriausybės siūlymą. Šios asociacijos įmonės duomenis skelbia nuo 2016 metų.

„(...) Sveikatos specialistų ir farmacijos pramonės bendradarbiavimas pirmiausia yra skirtas pagerinti pacientų gyvenimą, tad sprendimas patvirtinti šias įstatymo pataisas yra sveikintinas ir labai svarbus, nes sektoriaus skaidrumas didina visuomenės pasitikėjimą“, – pranešime spaudai cituojama asociacijos vadovė Agnė Gaižauskienė.

Laikinai Vyriausybei vadovaujantis finansų ministras Vilius Šapoka posėdyje paragino ir kitus ministrus įsivertinti, ar jų reguliuojamose srityse nebūtų tikslinga įvesti panašų mechanizmą.

Jis teigė, kad kai kuriose srityse „santykiai tarp verslo ir valstybinių institucijų yra, sakykim, komplikuoti“.

Įstatymo projektą toliau svarstys Seimas.

Praėjusiais metais įsigaliojo tvarka, pagal kurią negalima vaistų reklamuotojui asmeniškai susitikti su konkrečiu mediku, siekiant suteikti informaciją apie reklamuojamą vaistą.

Siekiant skaidrumo, vietoj asmeninių vizitų yra nustatyta reklaminių renginių gydymo įstaigose organizavimo tvarka.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS