Griežtinamos visuotinio karantino sąlygos | KaunoDiena.lt

GRIEŽTINAMOS VISUOTINIO KARANTINO SĄLYGOS

  • 3

Siekiant stabdyti koronaviruso infekcijos plitimą ir apsaugoti šalies gyventojų sveikatą, Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymu Lietuvoje griežtinamos visuotinio karantino sąlygos, skelbia Visuomenės informavimo grupė (VIG).

Bus stabdomi skrydžiai ir keltai į šalį, taikomi apribojimai tolimųjų reisų vairuotojams, asmens apsaugos priemonių eksportui ir taikomos kitos griežtesnės priemonės.

Kad būtų suvaldyti lėktuvais ir keltais į šalį atvykstančių žmonių srautai bei užtikrinta jų sveikatos kontrolė, Lietuvoje nuo balandžio 4 d. stabdomi skrydžiai bei keltai į šalį grįžtantiems keleiviams (bet ne krovinių ir prekių tiekimas), išskyrus kelto maršrutą Kylis-Klaipėda-Kylis arba turint vidaus reikalų ministro ar jo įgalioto asmens leidimą. Skrydžiai keleiviams vežti vykdomi gavus Lietuvos transporto saugos administracijos išduotą leidimą.

Papildomi apribojimai pradedami taikyti ir į Lietuvą iš užsienio grįžtantiems tolimųjų reisų vairuotojams – jiems įvedama privaloma 14 dienų izoliacija nuo atvykimo į šalį dienos. Šis terminas galės būti trumpesnis, jei išvykstama į reisą anksčiau. Tarptautiniuose valstybės sienos perėjimo punktuose visus iš užsienio grįžtančius žmones dėl koronaviruso infekcijos simptomų tikrins Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

Didėjant asmens apsaugos priemonių – apsauginių akinių, skydelių ir kaukių, taip pat apsauginių drabužių, vienkartinių pirštinių – paklausai, apribojamas šių prekių eksportas į trečiąsias šalis. Eksportas bus leidžiamas tik valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu. Kitų prekių judėjimas neribojamas.

Kol šalyje galioja karantinas, atskiru savivaldybės sprendimu, gali būti draudžiama trumpalaikė patalpų ir butų nuoma.

Valstybės ir savivaldybės biudžetinių įstaigų, taip pat sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams prastova galės būti skelbiama tik išnaudojus visas įmanomas darbo organizavimo formas bei būdus, t.y. jeigu karantino metu nėra galimybės dirbti nuotoliniu būdu ar darbuotojas nesutinka dirbti kito jam pasiūlyto darbo.

Siekiant riboti užkrečiamųjų ligų plitimą, esant poreikiui sveikatos priežiūros specialistai ir kartu su jais dirbantis personalas laikinai galės būti perkeliami į kitą sveikatos priežiūros įstaigą arba laikinai keičiamos jų darbo funkcijos, užtikrinant tinkamą sveikatos priežiūros paslaugų organizavimą.

Galiojant reikalavimui karantino metu viešose vietose lankytis ir būti ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis, išskyrus tos pačios šeimos narius, papildomas draudimas įvedamas ir plaukiojimui mažaisiais, asmeniniais, pramoginiais, sportiniais, tradiciniais laivais – leidžiama tik ne didesnėms nei 2 žmonių grupėms, išskyrus artimiausius šeimos narius.

 

Gairės: koronavirusas, Koronavirusas Lietuvoje, COVID-19 saviizoliacija, COVID-19 karantinas, griežtinamos karantino sąlygos
Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Vairotojas

Dirbu vairuotoju mikriku kaune garliavoj vaistų sandėly, važinėju kiekviena savaitę į paryžiaus centrą, po visas kitas šalis, jokių savizoliacijų visiems px, namo negrįžtu, gyvenu nuo reiso iki reiso savo lengvikėj, namo negrįžtu nes galiu savo šeimynos, kas savaitę jaučių įvairius požymius ir kosulys ir tryda ir temperatūra. Dar vis gyvas, diena einu pasišildyti į parduotuvę, jokių kaukių neduoda nieks, pirkt nėr vaistinėj. Nžn kiek dar tempsiu, arba numirsiu arba ne, bet iki to užkrėsiu daug kauno žmonių, na bet darbo negali mest. Darbdaviui nusispjaut, nac sveikatos centras nežino kaip elgtis, savivaldybėj sako nėr vietos. Va tokių kaip aš daugybė, tąsosi ligoti, gyvena mašinose iki kito reiso. I love kaunas+corona.

Anonimas

Jau tas draudimas plaukioti laivais daugiau nei po du - išvis viršūnė.....dabar jau virusui tikrai galas.. galėtų dar uždrausti persti į vandenį ar sysioti prieš vėją....

Paskerst kiaulę širinskienę

Vienintelis teisingas sprendimas,- paskersti kiaulę širinskienę,,,

SUSIJUSIOS NAUJIENOS