Į Druskininkų valdžios kovą dėl Vijūnėlės „dvaro“ įtraukiamas ir V. Pranckietis | KaunoDiena.lt

Į DRUSKININKŲ VALDŽIOS KOVĄ DĖL VIJŪNĖLĖS „DVARO“ ĮTRAUKIAMAS IR V. PRANCKIETIS

Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos direktorė Ona Olšauskienė, įteikusi Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui kurorto gyventojų parašus, kuriais prašoma vadinamajame Vijūnėlės „dvaro“ pastate leisti įkurti menų mokyklą, sako, kad pastarosios patalpos yra geriausiai atitinkančios intensyviai besiplečiančių menininkų vaikų mokyklos Druskininkuose poreikius.

„Aš atstovauju meno mokyklai ir jos bendruomenei. (...) Kuomet sužinojome, kad Druskininkų savivaldybės taryba rašo kreipimąsi į Vyriausybę, ėmėmės iniciatyvos kaip bendruomenė ir rinkome parašus žmonių, kurie palaikytų idėją, kad pastatas, esantis Turistų g. 13, žinomas kaip Vijūnėlės „dvaras“, būtų perduotas meno mokyklos poreikiams“, – po susitikimo su Seimo vadovu sakė O. Olšauskienė, pridūrusi, kad pavyko surinkti apie 3 tūkst. parašų.

M. K. Čiurlionio meno mokyklos direktorė taip pat paaiškino, kad menininkų mokinių daugėja, o Vijūnėlės „dvaro“ patalpos yra erdvos bei būtų patogios veiklai.

„Šiuo metu mokykla plečia savo veiklas, tai būtų puiki galimybė mokiniams turėti geresnes mokymosi sąlygas, kadangi Jonyno dailės skyrius turi mažai patalpų, tai būtų puiki galimybė jiems ten persikelti bei vykdyti veiklą toliau“, – pridūrė O. Olšauskienė.

Esamos patalpos šiuo metu yra per mažos, sako O. Olšauskienė. Visgi, pripažįsta ji, kol kas nėra apskaičiuota, kiek kainuotų meno mokyklos perkėlimas į Vijūnėlės „dvarą“.

„Turime puikią idėją, gerą ir seną idėją, kurią taip pat pavyktų įgyvendinti, – įkurtume vaikų dailės galeriją. Kuo didesnės patalpos, tuo geriau“, – sakė ji.

Turime puikią idėją, gerą ir seną idėją, kurią taip pat pavyktų įgyvendinti, – įkurtume vaikų dailės galeriją. Kuo didesnės patalpos, tuo geriau.

O. Olšauskienės teigimu, susitikimas su V. Pranckiečiu praėjo gerai, yra pradėta diskusija, o Aukščiausiojo Teismo sprendimas, numatantis prievolę pastatą griauti, galbūt, pasak jos, gali būti negalutinis.

„Aš manau, kad įmanomi susitarimai“, – konstatavo Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos direktorė.

O. Olšauskienei antrino ir Druskininkų tarybos narys Modestas Vitkauskas, pasidžiaugęs realiu Seimo pirmininko požiūriu į situaciją.

„Poreikis yra aiškus ir tikrai didelis, ir dabar teisiškai reikia žiūrėti, ar visuomenėms interesams galima jį perduoti, ar ne“, – pridūrė jis.

M. Vitkausko teigimu, Aukščiausiojo Teismo sprendimas yra galutinis, tačiau bus siekiama teisiniu keliu pastatą įveiklinti.

„Mes nekvestionuojame Aukščiausiojo Teismo sprendimų. Mes žiūrime, ar yra teisinės galimybės to pastato nenugriauti, bet perduoti visuomenės interesams“, – žurnalistams sakė M. Vitkauskas, pabrėžęs, kad kitų konkrečių planų dėl meno mokyklos perkėlimo į kitas patalpas, jeigu nebūtų gautas leidimas įsikurti Vijūnėlės „dvare“, nėra.

„Šitas planas yra patraukliausias šiuo metu“, – pridūrė Druskininkų savivaldybės tarybos narys.

V. Pranckietis: teismo sprendimai turi būti vykdomi

V. Pranckietis sako, kad parašus, kuriuos trečiadienį gavo iš Druskininkų kurorto gyventojų dėl siekio Vijūnėlės dvare įkurti M. K. Čiurlionio menų mokyklą, jis priėmė, tačiau, atkreipė dėmesį parlamento vadovas, teismo sprendimai privalo būti vykdomi.

„Įspūdžiai tokie, kad atvežė dokumentą, paprašė, kad mes jį priimtume, mes jį priėmėme, užregistravome ir perduosime valstybės valdymo ir savivaldybių komitetui“, – po susitikimo su druskininkiečiais žurnalistams sakė V. Pranckietis.

Jo teigimu, Druskininkų savivaldybės atstovams jis perdavė aiškią žinutę apie būtinybę vykdyti teismo sprendimus.

Aš negaliu nepriimti, kada žmonės atvažiuoja ir teikia 3 tūkst. žmonių pasirašytą dokumentą, tai mes turime rodyti dėmesį visiems žmonėms, kurie prašo kažkokios pagalbos.

„Jie prašo, manau, tęsti diskusiją, bet aš pasakiau aiškiai, kad mes teismų sprendimų neaptarinėjame“, – pridūrė V. Pranckietis.

Jis paaiškino, kad, nepaisant galiojančio teismo sprendimo, jog Vijūnėlės „dvaras“ privalo būti nugriautas, nepriimti piliečių iniciatyva surinktų parašų jis negalėjo.

„Aš negaliu nepriimti, kada žmonės atvažiuoja ir teikia 3 tūkst. žmonių pasirašytą dokumentą, tai mes turime rodyti dėmesį visiems žmonėms, kurie prašo kažkokios pagalbos. Svarstyti galime, bet kokie bus rezultatai... Klausimas yra atiduotas Vyriausybei“, – kalbėjo V. Pranckietis.

Kaip ELTA jau rašė anksčiau, Lietuvos apeliacinis teismas jau prieš dvejus metus nusprendė, jog Vijūnėlės „dvaras“ turi būti nugriautas, nes buvo pažeisti statybas kurorto zonose Lietuvoje reglamentuojantys įstatymai. Po teismo sprendimo pastato savininkas teigė, kad paklus teismo sprendimui. Galiausiai šiemet liepą dvaras buvo pradėtas ardyti, tačiau dėl vėlavimo atlikti griovimo darbus savininkui jau buvo pradėjusios kauptis baudos.

Tuo metu Druskininkų savivaldybės taryba liepos mėnesio pabaigoje nusprendė kreiptis į Vyriausybę dėl vadinamojo Vijūnėlės „dvaro“ nuosavybės perėmimo, pritaikant pastatą visuomenės poreikių gerinimui. Vienas iš siūlymų „dvaro“ įveiklinimui – meno mokyklos įkūrimas. Trečiadienį 3 tūkst. kurorto gyventojų parašų V. Pranckiečiui pristatė M. K. Čiurlionio menų mokyklos direktorė Ona Olšauskienė, savivaldybės tarybos narys Modestas Vitkauskas, bei kiti atstovai.

GALERIJA

  • Į Druskininkų valdžios kovą dėl Vijūnėlės „dvaro“ įtraukiamas ir V. Pranckietis
  • Į Druskininkų valdžios kovą dėl Vijūnėlės „dvaro“ įtraukiamas ir V. Pranckietis
  • Į Druskininkų valdžios kovą dėl Vijūnėlės „dvaro“ įtraukiamas ir V. Pranckietis
  • Į Druskininkų valdžios kovą dėl Vijūnėlės „dvaro“ įtraukiamas ir V. Pranckietis
  • Į Druskininkų valdžios kovą dėl Vijūnėlės „dvaro“ įtraukiamas ir V. Pranckietis
  • Į Druskininkų valdžios kovą dėl Vijūnėlės „dvaro“ įtraukiamas ir V. Pranckietis
Rašyti komentarą
Komentarai (29)

jopa

griaukit velniop. nori aukiti, tegul tai daro teisingai.

Nuomone.

O kas turi teise atsaukti teismo sprendimus? Seimas,Pranskietis ar Malinausko sute su savo prasymais? Reikejo anksciau prasyti,kad dvara kofiskuotu ir baudas visiem kaltiem.Dabar saukstai po pietu.O milijonus tiem visiem staciusiem ,leidimus rasiusiem priteisti.

Manau

Savivaldybes taryba tai Malinauskas,Ir nereikia cia jusu pezalu druskininkieciai.Parsidavet uz menesi syki issimaugyti nemokamai pirteleje ir nebematote Malinausko neteisetu veiksmu.Visi miesteliai ,kaimai grazinasi.Visur zydi geles,sutvarkytiparkai kuriais vaiksto zmones.O jus tik garbinat savo cara.Gyvenimas visur eina pirmyn ir nepajudinamu nera.Nereikia cia garbinti Druskininku stabo.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS