„Ukrainoje jau buvau įpratęs naktimis girdėti mopedus danguje. Galvojau bent Lietuvoje nuo to pailsėsiu. Pasirodo, ne.
Šįryt jau beveik visi, kas galėjo, pasipiktino, kad dronas vėl nenumuštas. Gal tik Stanislavas Stavickis dar miega“, – feisbuke rašė Š. Jasiukevičius.
Primename, kad apie galimai iš Baltarusijos įskridusį droną informavo patys gyventojai.
Socialiniuose tinkluose gyventojai tikino droną pastebėję apie 5 val. ryto. O žinutės į telefonus išsiųstos apie 7 val.
„Policija informuoja apie pastebėtą nenustatyto tipo bepilotį orlaivį, kuris liepos 28 d. ryte įskrido į Lietuvos teritoriją iš Baltarusijos. Gyventojai, pastebėję nukritusį droną, raginami prie jo nesiartinti ir nedelsiant pranešti telefonu 112“, – rašė policija.
Pasak krašto apsaugos ministrės Dovilės Šakalienės, institucijos tikrina versijas dėl galimo objekto kritimo, dirba galimose objekto kritimo vietose.
Kaip rašė Š. Jasiukevičius, bėda ir yra ta, kad valstybė gyventojams negali atsakyti, koks tai dronas, iš kur ir į kur skrido. Anot jo, Ukraina savo piliečiams gali tai pasakyti iš anksto.
Gerai, kad bent šį kartą gyventojai gavo pranešimus.
„Ir atsiunčia pranešimus į telefonus tik tiems, kurie yra dronų trajektorijoje. Gerai, kad bent šį kartą gyventojai gavo pranešimus.
Kol neaišku, kas ten skrenda, gal ir gerai, kad nepuolė numušinėti. Nesmagu būtų, jei ant vilniečių namų degančios nuolaužos kristų.
O jų kariuomenė realiu laiku mato trajektoriją ir drono tipą. Mes netgi modelį matydavome.
Tokia oro žvalgybos sistema nėra nei labai brangi, nei labai sudėtinga. Kiekvienas dronas yra valdomas radijo signalais ir turi jam būdingą „radijo autografą“. Tai štai radijo žvalgybos priemonės pagal tą signalą ir mato, kas ir kur skrenda. Tada pagal azimutą nustato, iš kur atskrenda.
Aišku, turbūt ne dabar laikas rūpintis tokiom sistemom pasienyje“, – mintis dėstė Ukrainą aktyviai remiantis keliautojas.
Pasak D. Šakalienės, siekiant užkirsti kelią panašioms situacijoms ateityje, antradienį Prezidentūroje bus rengiamas specialus pasitarimas. Jo metu ministerija pristatys papildomų priemonių poreikį ir planuojamus naujus įsigijimus.
„Rytoj planuojamo pasitarimo LR Prezidentūroje metu KAM pristatys poreikį ir papildomas priemones – teisinio reguliavimo pokyčius bei planuojamus įsigijimus“, – KAM pranešime cituojama ministerijos vadovė.
Feisbuko grupės „Lietuvos aviacija“ vaizdo įrašas
Tautiečiai socialiniuose tinkluose neslėpė pasipiktinimo, kad pranešimus gavo praėjus jau 2 valandoms po pastebėto drono.
„Jei dronas būtų pavojingas, tai tokia sistema tikrai labai pagelbės pranešdama apie kovinio drono buvimą man virš galvos po 2.5 val“, – sarkastiškai socialiniuose tinkluose rašė vyras.
O kai kurie antrinio Š. Jasiukevičiui sakydami, kad siųsti pranešimus visiems šalies gyventojams nebuvo būtina.
„Ką man su ta informacija daryti? Drono lietsargiu nenumušiu, velniai žino, kur jis skrenda. Vienintelis dalykas – nekreipti dėmesio. Daugiau tokių pranešimų ir svarbi informacija pamažu virs foniniu triukšmu“, – tikino viena moteris.
(be temos)
(be temos)
(be temos)