JAV Baltijos šalyse organizuos žurnalistų mokymus propagandai atremti | KaunoDiena.lt

JAV BALTIJOS ŠALYSE ORGANIZUOS ŽURNALISTŲ MOKYMUS PROPAGANDAI ATREMTI

  • 1

Jungtinių Valstijų ambasada Lietuvoje ieško, kas Baltijos šalyse galėtų organizuoti „tiriamosios žurnalistikos mokymus Rusijos propagandai Baltijos šalyse atremti“.

Ambasada siekia, kad mokymuose dalyvautų Baltijos šalių kalbomis bei rusiškai rašantys karjerą pradedantys ir jau patirties turintys žurnalistai.

Paraiškų diplomatinė atstovybė Vilniuje laukia iki rugpjūčio 31 dienos. Skelbime nurodoma, kad mokymai turėtų trukti metus ir pasibaigti 2016 metų lapkričio 30 dieną. Projekto biudžetas siektų iki 456 tūkst. eurų, jį finansuoja JAV Valstybės departamentas, kuris vykdo ilgalaikes programas, skatinančias efektyvią žurnalistiką visame pasaulyje, BNS nurodė ambasados atstovė spaudai Rima J.Vydmantas.

„Rusijos propagandai ir dezinformacijai didėjant, visų trijų šalių žiniasklaidai reikia gabumų ir priemonių atremti ją faktais pagrįstais, patikimais pranešimais“, - skelbime teigia JAV ambasada Vilniuje.

Paraiškas organizuoti mokymus žurnalistams teikti gali privačios ne pelno siekiančios organizacijos iš viešojo arba privataus sektoriaus.

Jungtinių Valstijų ambasada siekia, kad mokymai vyktų 12 mėnesių: jie vyktų tiek Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, tiek keliaujant į JAV aplankyti šios šalies redakcijas bei žurnalistų mokyklas. Paraiškų teikėjai taip pat turi sukurti metodiką panašaus pobūdžio mokymus pabaigusius žmones sujungti su mokymų dalyviais, juos taip pat skatinti bendradarbiauti su ekspertais iš Amerikos.

Skelbime taip pat nurodoma, kad organizuodama mokymus atrinkta organizacija turės bendradarbiauti su Jungtinių Valstijų ambasadomis Taline, Rygoje ir Vilniuje. Su šiomis diplomatinėmis atstovybėmis organizacija turės konsultuotis administruojant ir vykdant programą. Ambasadų darbuotojai turės būti pakviesti į kai kuriuos užsiėmimus, jie turės būti informuoti apie mokymuose dalyvaujančius pranešėjus.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Teisingai

niekas nesugeba taip kabinti makaronų kaip JAV...

SUSIJUSIOS NAUJIENOS